Novinka:Cikáni zabili v centru Budapešti dva mladé Maďary
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 01 červen 2020 - 06:21:50

V pátek před týdnem se v Budapešti nad ránem vraceli tři mladíci domů z oslavy narozenin. Žel potkali partu sedmi cikánských (doslovně dle zdrojů, takže snad romských, chcete-li) výrostků známých policii z drogových a dalších přečinů.

Mezi skupinami došlo ke slovní konfrontaci, která přerostla ve zmlácení tří Maďarů, přičemž dvěma z nich na zemi ještě jeden z cikánských agresorů zasadil bodné rány. Nepřežili.

Tragická událost vzbudila celomaďarské zjitření a koncem tohoto týdne v Budapešti se konalo za dva mladé Maďary zabité Cikány nepovolené pietní shromáždění, kterému policie benevolentně přihlížela.

Existuje cikánská kriminalita? Jedním ze sloganů proklamovaným manifestatnty bylo, že „cikánská kriminalita existuje“. Socialistický pojem, který prozápadní neziskovky považují za stigmatizující, na rozdíl od macho-kriminality, či kriminality mladistvých, které asi stigmatizující nejsou.

Narozdíl od nějakých nejapných kritik z EU, které spíše premiéra Orbána v očích Maďarů posílily, tato událost určitou výzvu pro jeho mandát přeci jen představuje.

Zdroj: https://24.hu/belfold/2020/05/29/deak-ter-gyilkossag-tuntetes-mi-hazank-futballultrak/Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28626 )


Vygenerováno za:0.1486 sec,0.1288 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,400B