Novinka:Írán požaduje, aby vláda USA zastavila násilí proti lidu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 03 červen 2020 - 04:29:49

Íránská strana 1. června znovu odsoudila americkou vládu za brutální vymáhání práva bílých amerických policistů, které vedlo k smrti afroamerického muže George Floyda a vyvolalo masivní protesty. Kromě toho íránské ministerstvo zahraničí také odsoudilo Spojené státy a další země za pokus o zasahování do záležitostí čínského Hongkongu.

Mluvčí íránské vlády Ali Rabiei téhož dne na tiskové konferenci řekl, že Spojené státy ve všech částech světa úmyslně zasahují do věcí jiných zemí, jakmile narazí na něco, co se jim nelíbí. Írán věnuje velkou pozornost vývoji protestů ve Spojených státech a je znepokojen existující rasovou diskriminací v této zemi s bezprecedentním násilím. Dodal, že Spojené státy často zasahují do vnitřních záležitostí jiných zemí pod záminkou spravedlnosti a občanských svobod. Tento incident ukazuje, že Spojené státy nemají právo radit jiným zemím v otázkách lidských práv. Konstatoval, že vláda USA by místo toho, aby trávila čas destabilizací světa, měla věnovat víc pozornosti své strukturální reformě a vlastním sociálním vztahům a odstranit ekonomické a rasové nerovnosti. Doufáme, že se vláda USA z těchto incidentů poučí a nebude zasahovat do vnitřních záležitostí jiných zemí, včetně Íránu.

Mluvčí íránského ministerstva zahraničí Abbas Mousavi prohlásil, že americký režim usiluje o násilí a šikanu doma i v zahraničí a my, spolu s lidmi z celého světa, litujeme, že jsme se stali svědky nedávné scény násilí americké policie. Dodal, že jsme viděli, že Američané, kteří mírumilovně hledají úctu a odmítají násilí, byli podrobeni bezohledným represím a utrpěli největší míru násilí.

Pokud jde o nedávné pokusy některých zemí zasahovat do záležitostí čínského Hongkongu a podněcovat a klamat lidi, Mousavi řekl, že Írán podporuje politiku jedné Číny a odsuzuje zasahování do čínských vnitřních záležitostí. Mluvčí Mousavi konstatoval, že Hongkong je součástí Číny. Z historických důvodů je v tomto regionu zavedena politika „jeden stát, dva systémy". Tento přístup byl dosud účinný, ať už v Hongkongu nebo v Macau. Ve skutečnosti, s výjimkou Spojených států a dalších jedné nebo dvou zemí, téměř všechny země na světě podporují Čínu. Írán proto odsuzuje tyto činy zasahující do vnitřních záležitostí Číny. Íránská islámská republika podporuje politiku jedné Číny a vyzývá západní země, aby přestaly zasahovat do vnitřních záležitostí nezávislých zemí.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28647 )


Vygenerováno za:0.0402 sec,0.0233 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:870,496B