Novinka:Ruský úředník vyjádřil podporu hongkongského zákona o státní bezpečnosti
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 03 červen 2020 - 04:32:03

Poslanec ruské Státní dumy, poradce předsedy ruské strany Jednotné Rusko Mikhail Markelov před několika dny v rozhovoru poukázal na to, že vypracování zákona Hongkongu o ochraně státní bezpečnosti je správné a nutné, přispěje k obraně proti zasahování cizích sil a v podstatě ochrání legální zájmy hongkongských obyvatel. Zároveň odsoudil USA za to, že v některých čínských otázkách, včetně hongkongské otázky, používají dvojí metr, a také apeloval na upevnění styků mezi Čínou a Ruskem při čelení zahraničním hrozbám.

V jeho článku se uvádí, že Rusko podporuje Čínu ve vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti. „Vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti není proti systému lidských práv. Cílem tohoto zákona je ochránit hongkongské zájmy, zabránit zasahování cizích sil a podle zákona bojovat proti silám, které chtějí v Hongkongu narušovat čínskou stabilitu.

Markelov poukázal na to, že v uplynulých letech si hongkongští obyvatelé vždy přáli zbavit se vypracováním zainteresovaných zákonů zasahování USA a Velké Británie do svých záležitostí, ale zatím to nebylo možné. „Když teď Čína schválila rozhodnutí o vypracování hongkongského zákona o ochraně státní bezpečnosti, západní země a média odsoudily čínskou ústřední vládu za poškození práv hongkongských obyvatel a ohrožení hongkongské autonomie." USA dokonce vyhrožují uvalením sankcí na čínské úředníky a zrušením výhodné celní politiky pro Hongkong. K tomu Markelov řekl, že USA a některé země bez ohledu na své vnitřní nepokoje povzbuzují hongkongské obyvatele k demonstracím, což je neuvěřitelné.

Čína a Rusko by měly společně čelit zahraničním hrozbám, které vyvolávají USA. Mikhail Markelov navrhl, aby Čína a Rusko nadále prohlubovaly spolupráci, rozsáhle upevnily styky při sdílení zkušeností a kladly důraz na cíle cizích sil při zasahování do vnitřních záležitostí.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28648 )


Vygenerováno za:0.0385 sec,0.0224 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,944B