Novinka:Evropský parlament se zajímal o zadržení aktivistů v Bělorusku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 04 červen 2020 - 08:45:03

Europoslanci „důrazně nesouhlasí s kroky, které se uskutečnily tento víkend, což vedlo k zadržení a zatčení desítek lidí, kteří se účastnili mírových a legitimních akcí sběru podpisů“, odpovídající prohlášení je zveřejněno na internetových stránkách EP.

Zájem o zadržení několika aktivistů byl dříve vyjádřen v Parlamentním shromáždění OBSE. Evropští poslanci učinili podobné prohlášení: podepsalo jej vedoucí delegace EP pro vztahy s Běloruskem Robert Bedrona a Piatras Austriavičius. "Jsme hluboce znepokojeni neochotou běloruských úřadů zlepšit volební prostředí a zjevným nedostatkem touhy vytvořit stejnou konkurenci mezi kandidáty," uvádí se v prohlášení.

Europoslanci „důrazně nesouhlasí s kroky, které se uskutečnily tento víkend, což vedlo k zatčení desítek lidí, kteří se zúčastnili mírových a legitimních akcí sběru podpisů“. EP vyzývá úřady, aby propustily všechny zadržené.

„V případě dalšího svévolného zatýkání a omezení pro běloruské občany, aby mohli svobodně vykonávat svá politická práva, nevidíme jinou možnost než přezkoumat postoj Evropské unie vůči Bělorusku, včetně nových sankcí proti úředníkům odpovědným za tyto činy,“ uvedl Evropský parlament.

Sběr podpisů pro jmenování prezidentských kandidátů probíhá v Bělorusku. Ve městech republiky se konaly hromadné hlídky, ve kterých bylo zadrženo několik účastníků, včetně blogera Sergeje Tikhanovského.

Aliaksandr Pashaliuk
Člen MON

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28663 )


Vygenerováno za:0.2134 sec,0.1973 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,064B