Novinka:Syrská protivzdušná obrana odrazila letecký útok
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 05 červen 2020 - 04:19:43

Podle syrské státní agentury SANA syrské systémy protivzdušné obrany odrazily izraelské útoky ze vzduchu v blízkosti města Masjaf v provincii Hamá.

„Naše systémy protivzdušné obrany odrazily izraelskou agresi na obloze nad Masjafem v provincii Hamá,“ píše agentura.

Libanonská média dříve ohlásila narušení libanonského vzdušného prostoru izraelskými letadly. Podle jejich údajů izraelské stíhačky létaly v nízkých výškách nad městy Byblos a Kiserven.

Izraelská armáda nekomentovala zprávy o útoku na Sýrii

Izraelská armáda se nevyjádřila k mediálním zprávám o útoku na syrské město Masjaf.

„My nekomentujeme zprávy v zahraničních médiích,“ řekli Sputniku v izraelské armádě.

Teroristé ostřelovali obce v provinciích Aleppo a Idlib

Teroristická organizace Fronta an-Nusrá ostřelovala obce v syrských provinciích Aleppo a Idlib, řekl na briefingu náčelník ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii, kontradmirál Alexandr Ščerbickij.

„Bylo zaznamenáno jedno ostřelování obce Milaja, jedno ostřelování obce Kavkaba, jedno ostřelování obce Maaret Muhos, jedno ostřelování obce Dadih v provincii Idlib, jedno ostřelování obce Anjara v provincii Aleppo z pozice teroristické organizace Fronta an-Nusrá,“ uvádí zpráva.

Ruská vojenská policie nadále hlídkuje v Aleppu a Hasace. Kromě toho pokračuje doprovod civilních vozidel na dálničním úseku M-4 mezi obcemi Ain Issa a Tell Tamr, organizovaný 25. května ruským Centrem pro smíření znepřátelených stran ve spolupráci s místními správami v syrských provinciích Rakka a Hasaka.

Kontradmirál uvedl, že speciální nepřetržitý komunikační kanál pro operační interakci mezi ruským Centrem pro příměří znepřátelených stran a tureckou stranou nadále funguje.


Zdroj: SANATato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28673 )


Vygenerováno za:0.0613 sec,0.0444 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:869,216B