Novinka:Že by dvojí metr? V roce 2016 policie také udusila Američana, ale nikdo neprotestoval a žádná města nehořela
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pátek 05 červen 2020 - 05:38:04

Česká poslankyně Karla Maříková poukazuje na zajímavou skutečnost. Ve svém příspěvku na Facebooku se pozastavuje nad dřívějším případem neoprávněného násilí ze strany amerických policistů. V roce 2016 byl policisty zabit Američan Tony Timpa, ale zůstalo to bez jakéhokoliv silného povšimnutí ze strany široké veřejnosti.

Tragické úmrtí Afroameričana George Floyda v Minneapolisu není prvním příkladem neoprávněného policejního zákroku v posledních letech, jehož důsledkem byla smrt amerického občana. Česká politička a členka SPD Karla Maříková připomíná případ z roku 2016, kdy americký občan Tony Timpa byl zabit při policejním zásahu v Dallasu, stát Texas. Jak uvádí Maříková, dvaatřicetiletý Timpa měl spoutané ruce a nohy a nepředstavoval žádné nebezpečí. Nicméně, policisté klečeli na Timpovi téměř 15 minut, a to nehledě na jeho prosby o pomoc, což strážci pořádku nebrali vážně. Následně dvaatřicetiletý muž zemřel a jeho smrt byla klasifikována jako vražda.

Hlavním rozdílem mezi tragickou událostí v Dallasu z roku 2016 a letošním případem v Minneapolisu je reakce veřejnosti. Nejen že se nekonaly žádné protestní akce, ale dokonce i policisté obvinění z vraždy Tonyho Timpy dostali možnost vrátit se do služby.

„Zasahující policisté se po krátké vynucené pauze vrátili do aktivní služby. Média vydala pár zmínek (o tři roky později), celebrity, korporace a influenceři mlčeli. Nikdo neprotestoval a žádná města nehořela, píše Maříková.

Česká politička rovněž zdůrazňuje, že na rozdíl od George Floyda, jenž byl devětkrát trestaný, Tony Timpa se zákonem nikdy žádný problém neměl. Nicméně je vidět, že reakce obyvatelstva a médií je tentokrát mnohem bouřlivější, než před čtyřmi lety po tragédii v Dallasu. V současné době v různých městech po celém státě dochází k rabování obchodů, střetům s policisty a násilným útokům proti Američanům europoidní rasy.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAeZTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28681 )


Vygenerováno za:0.0670 sec,0.0525 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,552B