Novinka:Šéf ruské vnější rozvědky: Vyhoštění diplomatů RF je hnusnou a podlou provokací, odvetná opatření budou
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 06 červen 2020 - 15:43:03

Rozhodnutí o vyhoštění ruských diplomatů je hnusnou a podlou provokací českých úřadů. Ze strany Ruské federace bude následovat reakce. Prohlásil to ředitel Služby vnější rozvědky RF (SVR) Sergej Naryškin.

„Odvetná opatření budou následovat. Obecně vzato je to ale samozřejmě velmi hnusná a podlá provokace ze strany českých úřadů,“ řekl Naryškin novinářům.

Vyhoštění ruských diplomatů

V pátek předseda vlády ČR Andrej Babiš s odvoláním na speciální služby prohlásil, že česká vláda přijala rozhodnutí vyhostit ze své země dva ruské diplomaty, a to v souvislosti s ricinovou kauzou, kdy měl ruský diplomat dovézt do Česka jedovatou látku ricin. Jak sdělil novinářům náměstek vedoucího Rossotrudničestva Michail Brjuchanov, vyhoštění diplomaté musí Českou republiku opustit v průběhu 48 hodin.

Český krok bude mít následky

Ruské ministerstvo zahraničí reagovalo na incident s vyhoštěním svých diplomatů z ČR. Ve svém prohlášení uvedlo, že Rusko podnikne přiměřená odvetná opatření a česká strana tak bude muset nést zodpovědnost za svůj krok.

„Na akci Prahy nebude následovat jen adekvátní odpověď z naší strany, ale tento krok bude vzat v potaz i při formování ruské linie vůči České republice. Za takové provokace bude nutné nést odpovědnost,“ uvedl resort na svých webových stránkách.

Podle MZV RF česká strana jednala nečestně a bez jakýchkoli důvodů způsobila vážnou újmu rusko-českým vztahům.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CAVWTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28694 )


Vygenerováno za:0.0600 sec,0.0448 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,048B