Novinka:Proč čelí tragédie rasové diskriminace ve Spojených státech „někteří západní vůdci„ přestanou mluvit "
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 07 červen 2020 - 06:07:53

Smrt zatýkaného černocha George Floyda, jehož zabil policista ve městě Minneapolis v Minnesotě, vyvolala vlnu protestů a demonstrací. Ty teď probíhají i v dalších amerických městech a policie nad nimi místy zcela ztratila kontrolu. Když mezinárodní společenství odsoudilo americké rasové diskriminaci, někteří západní vůdci, kteří vždy rádi mluvili o „demokracii" a „lidských právech" se od toho naprosto zdrželi a stali se hloupými. Jak trapné jsou jejich rozpaky „mluvení a zastavení"?

Nedávno byl kanadský premiér Justin Trudeau v rozpacích, když se ho zeptal reportér na tiskové konferenci, co si myslí o „americkém vůdci, který hrozí, že použije vojenské síly proti americkým demonstrantům." Než promluvil, byl naprosto tichý po dobu 22 sekund a téměř se vyhnul otázkám. Na konec odpovídal na tom, že zaměří svou práci na Kanaďany. Britský premiér Boris Johnson až týden po nehodě s Floydou prohlásil, že „rasismus a rasistické násilí nemá v Británii místo". Jeho reakci na americké násilné potlačení demonstrantů média kritizovala za úmyslné vyhnutí problému.

Ve stejné době australský premiér Scott Morrison hrál také Tai Chi v otázce rasové diskriminace ve Spojených státech, takže vůdce Strany zelených Adam Bandt naléhal na Morrison, aby reagoval na „špatný výkon" americké vlády.

Jak australské „Sky News" 4. června komentovaly, „Pokud vedoucí představitelé jiné země použijí slzný plyn k rozptýlení pokojných demonstrantů pro fotografování nebo hrozí, že použijí vojenské síly k potlačení protestů, světoví vůdci to komentují." Avšak jsou někteří vedoucí představitelé západních zemí hluché a hloupé tvář šokujících praktik americké vlády, což také vytvářelo ostrý kontrast k jejich vyjádření do jiných zemí. Zdá se, že tito politici, kteří jsou ve všední dny velmi silní na pódiu, jsou jen malými stoupenci amerických politiků.

Obzvláště v posledních několika letech, poté, co USA jim daly pár lekcí v otázkách tykajících se hospodářství, obchodu a bezpečnosti. I když je známo, že retrográdní jednání jako šikanovací menšiny jsou v rozporu s axiomy, předstírají, že jsou na okraji a mlčí a neodvažují se podle libosti komentovat.

V průběhu času se ticho stalo bezmocným výběrem některých západních politiků. Některé západní země samy mají závažné problémy s rasovou diskriminací a někteří politici dokonce podporují bílou nadřazenost. Smrt zatýkaného černocha George Floyda vyvolal nejenom globální vlnu protestů proti USA, ale také si v Spojeném království, Austrálii a Kanadách vyžádal demonstrace.

Z historického hlediska měly hlavní západní země černou historii kolonialismu v raných fázích kapitalistického vývoje, který se stal hlavním zdrojem globální rasové diskriminace. Dnes je v západních zemích, jako je Spojené království, Austrálie a Kanada, ze složitých důvodů, jako jsou sociální systémy a polarizace mezi bohatými a chudými, v médiích se také často objevila nespravedlivá zacházení, které trpí lidé barvy a etnických menšin, což je na stejné úrovni jako v USA. Londýnské nepokoje v roce 2011 a Stockholmské nepokoje v roce 2013 byly způsobeny hlavně rasovou diskriminací. Z tohoto pohledu mnoho lidí v západních zemích pořádá rozsáhlé demonstrace proti kvůli smrti Floyda, nejen z morálního svědomí, ale také využívají tuto příležitost, aby vyjádřily rostoucí nespokojenost s problémem rasové diskriminace ve svých zemích.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28696 )


Vygenerováno za:0.0695 sec,0.0494 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:875,064B