Novinka:Kdo nebo co z nás dělá idioty?
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pondělí 08 červen 2020 - 01:45:43

Mám toho prostě dost. Rostoucí a radikalizující se rusofobie. Rozdmýchávaná mnoha většinovými médii. A především doslova pitomými kroky mnoha domácích politiků. Těmi z komunálu počínaje a na vládních postech konče. Zoufám si nad zatím snad ještě menšinovým houfem jedinců, kteří jimi realizovaným krokům fandí a jejich slovům věří. Do kýmsi odbrzděného vlaku k nim nastupují další. Mnozí z nich netuší, kam se vlak řítí. Dokonce neví proč a s jakým účelem ho kdosi rozjel. Ten vlak plný užitečných idiotů...

Jen hloupý vidět nechce, že v tažení proti Rusku, které si mnozí prostě pletou s neexistujícím SSSR, se naše země posunula do první linie. Hned vedle Ukrajiny a Polska. Je příznačné, že k tomu dochází v době, kdy americký prezident velmi stojí o návrat Ruska do G7, kdy sousední Německo doslova „kašle“ na evropské sankce vůči RF a vzájemný obchod těchto zemí roste každým rokem nebo kdy Itálie, ale i Řecko, upřednostňuje Rusy před reprezentací EU a Francie mluví o prospěšnosti normalizace vztahů.

Zdá se, že česká politika tohle nevnímá. Sedí v tom zjevně cizím vlaku a místo Na Bělehrad by ráda křičela Na Moskvu! Volala by ráda, zatím se ale ještě drží zpátky. Anebo ještě neobdržela ty správné noty. Proto místo toho sundavá pamětní desky, sochy, přejmenovává náměstí, chystá se dát jiná jména ulicím, anebo staví pomníčky nacistickým pochopům. A aby toho nebylo málo, zapojuje se vědomě nebo z hlouposti a nedomyšleně do zpravodajských her, kterým zjevně nedorostla. A je pak za hlupáka. K tomu narychlo vymýšlí příběhy natolik směšné, že se jimi baví všechen rozumný svět. Jak z naší strany ubohé! Je zač se stydět.

Proto je nutné mluvit o tom, co zdá se zjevné. Tedy, že státy, co se snaží s Ruskou federací pokroucené vztahy napravovat, si přitom drží na vodítku psíky, kteří na „medvěda“, místo svých pragmatických psovodů, poštěkávají. Uboze hafají a jistě si myslí, že si za to vyslouží pamlsek nebo pánovo pohlazení. Nic takového! Zatímco díky těm, které jsme si zvolili, budeme všichni hrát roli užitečných idiotů, budou ti, na kterých ve světě záleží, dál hrát své hry. Hry pro dospělé. Hrají se tak, že každý se v nich snaží vytěžit pro sebe co nejvíce. A my? S těmi našimi četnými politiky, co nás na všech úrovních vedou, jsme takovým hrám ještě nedorostli. Proto, když nás ti, co vědí, prostě neodkopnou, tak jako dávno v Mnichově nebo i v tom osmašedesátém, hodí nám možná nějakou tu ohlodanou kost! A dobře nám tak. Mlčící hlupáci si víc ani nezaslouží.

Petr Sedláček
novinář na volné noze

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28703 )


Vygenerováno za:0.0482 sec,0.0269 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,568B