Novinka:WHO naléhá na svět, aby nepolevoval v prevenci, protože pandemie stále roste
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 10 červen 2020 - 05:17:18

Světová zdravotnická organizace (WHO) vyzvala země, aby pokračovaly v úsilí o prevenci a kontrolu nového koronaviru.

Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus řekl, že pandemie se celosvětově zhoršuje.

Globálně bylo hlášeno více než 7 milionů lidí infikovaných novým koronavirem a přes 400 tisíc lidí nemoci podlehlo.

Počet nových potvrzených případů COVID-19 vytvořil nový rekord

Generální tajemník Světové zdravotnické organizace (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus 8. června na pravidelné tiskové konferenci uvedl, že situace epidemie COVID-19 se v rámci celého světa zhoršuje. Počet nových potvrzených případů COVID-19 vytvořil 7. června nový rekord. Tedros Adhanom Ghebreyesus vyzval lidi, aby nepolevovali v ostražitosti, zejména ohledně oslabování zákazu shromažďování v některých zemích.

Generální tajemník WHO Tedros Adhanom Ghebreyesus téhož dne na pravidelné tiskové konferenci uvedl, že různé země světa ohlásily WHO 7 milionů případů COVID-19 a přes 400 tisíc obětí nemoci. Tedros Adhanom Ghebreyesus poukázal na to, že se situace epidemie COVID-19 se v rámci celého světa zhoršuje.

Tedros Adhanom Ghebreyesus potvrdil: „I když se epidemická situace v Evropě zlepšuje, tak v rámci celého světa se epidemická situace nadále zhoršuje. V posledních devíti dnech bylo denně ohlášeno přes 100 tisíc nových potvrzených případů a 7. června bylo ohlášeno 136 tisíc nových potvrzených případů, což vytvořilo nový rekord.

Tedros Adhanom Ghebreyesus varoval, že epidemie COVID-19 probíhá po celém světě už téměř šest měsíců a žádná země by neměla polevovat v preventivních opatřeních. Práce na prevenci a kontrolu epidemie bude nadále pokračovat.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28725 )


Vygenerováno za:0.0905 sec,0.0584 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,272B