Novinka:Příspěvek Číny k celosvětové spolupráci v boji proti epidemii je zřejmý
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 10 červen 2020 - 05:23:59

Čínská vláda nedávno vydala Bílou knihu s názvem „Čínská akce proti epidemii koronaviru", která zaznamenala tvrdou práci čínského lidu v boji proti epidemii na podrobné časové ose, za pomoci bohatých datových grafů a skutečných příběhů. Čína praktickými činy demonstruje koncept společenství osudu lidstva.

Epidemie nového koronaviru je významnou mimořádnou událostí v oblasti veřejného zdraví, kterou charakterizuje nejrychlejší tempo šíření, nejširší rozsah infekcí a nejobtížnější prevence a kontrola od založení Čínské lidové republiky. Je to také vážná krize a těžká zkouška pro celý svět. Stojí za zmínku, že v Bílé knize vydané čínskou vládou se mnohokrát objevuje slovo „spolupráce".

„Jednota a spolupráce jsou nejsilnější zbraně mezinárodního společenství pro překonání epidemie", což je koncept globálního boje proti epidemii, který vždy navrhoval čínský prezident Xi Jinping (Si Ťin-pching). Od vypuknutí epidemie čínský prezident Xi Jinping telefonicky hovořil nebo se setkal s téměř 50 zahraničními vůdci a zástupci mezinárodních organizací, aby prodiskutovali prevenci a kontrolu epidemie koronaviru.

Čínské návrhy a čínská opatření prezidenta Xi Jinpinga jsou živou interpretací budování společenství zdraví lidstva, které vneslo důvěru do globální protiepidemické spolupráce a získalo široké ocenění mezinárodního společenství.

V nesnázích poznáte skutečné přátele. Číňané nezapomenou, že jim mezinárodní společenství poskytlo cennou podporu a pomoc, když byla situace v oblasti prevence a kontroly epidemie v Číně nejobtížnější. V reakci na stále závažnější celosvětovou epidemii poskytuje Čína v rámci svých schopností také pomoc mezinárodnímu společenství.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28728 )


Vygenerováno za:0.1202 sec,0.1019 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,296B