Novinka:Památník v Osvětimi má kvůli koronaviru finanční potíže a žádá o pomoc. Mezitím se opět snížil počet jeho obětí, z původních 4 milionů na pouze 1.1 milionů
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 11 červen 2020 - 07:02:20

Koronavirová krize zasáhla mnohé firmy a instituce. Nevyhnula se ani památníku v Osvětimi, který žádá veřejnost o příspěvky na vzdělávací projekty. Rozpočet na tento rok se podle vedení památníků prý zcela zhroutil kvůli uzavření v rámci karantény. Tím ale vypadl i příjem ze vstupného, prodeje knih a vzdělávacích materiálů. Loni památník navštívilo 12.3 mil osob, často školní výpravy a rozpočet památníku činil asi 24 milionů dolarů.

Při té příležitosti informoval izraelský tisk o zajímavé novince. Došlo k dalšímu poklesu oficiálního počtu obětí zavražděných v Osvětimi. Z původních 4 milionů zavražděných osob, to pokleslo v roce 1990 na 1.5 milionu a nyní to má být po další revizi směrem dolů “jen” 1.1 zavražděných. Podle oficiálních dokumentů byla většina zavražděných židovského původu, ale svoji smrt zde našli i Cikáni a příslušníci dalších národů.

Českým čtenářům doporučuji podobná čísla veřejně nediskutovat. U nás doma se veřejnou diskuzí na toto téma vystavujete hrozbě trestního stíhání za “popírání holocaustu”. Co je dovoleno psát židovským novinám, není dovoleno říkat a psát běžným Čechům v jejich “Česku”! Třeba jednou svobodu slova zase získáme, ale ještě nás čeká hodně práce!

Sára S. New York, USA
Česká věc
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28743 )


Vygenerováno za:0.0561 sec,0.0335 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,904B