Novinka:Spojené státy jsou falešným „ochráncem lidských práv"
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 12 červen 2020 - 05:32:32

Aliance pro občanská práva USA nedávno napsala dopis Radě OSN pro lidská práva, ve kterém uvádí, že Spojené státy by měly projít přezkoumáním, stejně jako to Spojené státy dělají vůči jiným zemím.

Smrt George Floyda odhalila chronické onemocnění systematické rasové diskriminace v americké společnosti a vyvolala globální veřejné rozhořčení. Průzkum provedený společně americkým časopisem The Wall Street Journal a National Broadcasting Corporation (NBC) potvrzuje, že 80 % Američanů věří, že situace ve Spojených státech je mimo kontrolu. Proč jediná supervelmoc světa upadla do této situace? Čínská společnost pro studium lidských práv vydala 11. června článek s názvem „Pandemie COVID-19 zhoršuje krizi v oblasti lidských práv v americkém stylu". Sobecká, krátkozraká, neúčinná a nezodpovědná reakce na pandemii způsobila tragédii, při níž se virem nakazilo asi 2 miliony Američanů a více než 110 tisíc z nich zemřelo, což odhalilo už existující a nyní se zhoršující problémy ve Spojených státech, jako je rozdělení společnosti, polarizace mezi bohatými a chudými, rasová diskriminace a nedostatečná ochrana práv a zájmů zranitelných skupin.

Prohlášení ruského ministerstva zahraničních věcí zdůraznilo, že velké domácí demonstrace ve Spojených státech jsou nejživějším projevem dvojích standardů, které používá Washington.

Spojené státy jsou falešným „ochráncem lidských práv".

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28748 )


Vygenerováno za:0.1076 sec,0.0759 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,208B