Novinka:USA by se měly vrátit k deklaraci o íránské nukleární otázce
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 12 červen 2020 - 05:34:32

Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Hua Chunying (Chua Čchun-jing) 11. června řekla, že čínská strana vyzývá americkou stranu, aby se rychle vrátila k deklaraci o íránské nukleární otázce, a aby společně s různými stranami chránila mezinárodní systém nešíření nukleárních zbraní a mír a stabilitu na Blízkém východě.

Mluvčí amerického ministerstva zahraničí podle zprávy uvedl, že americký ministr zahraničí Mike Pompeo vedl telefonický rozhovor s generálním tajemníkem OSN Antóniem Guterresem, během kterého mluvili o důležitosti embarga na zbraně OSN vůči Íránu. Íránský prezident Hasan Rúhání v televizním projevu 10. června uvedl, že doufá, že stálí členové Rady bezpečnosti OSN, zvláště Rusko a Čína, budou proti americkému cíli, kterým je prodloužení embarga. K tomu Hua Chunying na tiskové konferenci zdůraznila:

„Čínská strana bude s různými stranami nadále chránit rezoluci Rady bezpečnosti OSN č. 2231 a deklaraci o íránské nukleární otázce. Člen čínské Státní rady, čínský ministr zahraničí Wang Yi (Wang I) před několika dny zaslal dopis generálnímu tajemníkovi OSN a předsedovi Rady bezpečnosti OSN, ve kterém objasnil čínské stanovisko k íránské nukleární otázce. Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov také objasnil své stanovisko k zainteresovaným otázkám. Vyzvali jsme americkou stranu, aby se rychle vrátila k deklaraci a rezoluci Rady bezpečnosti OSN, a aby společně s různými stranami chránila systém nešíření nukleárních zbraní a mír a stabilitu na Blízkém východě.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28749 )


Vygenerováno za:0.0668 sec,0.0440 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,488B