Novinka:Teroristé ostřelovali osady ve třech syrských provinciích
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 15 červen 2020 - 04:18:53

Bojovníci teroristické organizace Fronta an-Nusrá ostřelovali tři osady v syrských provinciích Idlib, Aleppo a Latákie. Na briefingu to uvedl šéf ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii, kontradmirál Alexandr Ščerbickij.

„…Byly zaznamenány dva útoky na vesnici Kafar Roma v provincii Idlib, jedno ostřelování vesnice Ikko v provincii Latákie a jeden útok na vesnici Miznaz v provincii Aleppo, a to z pozice teroristické organizace Fronta an-Nusrá,“ prohlásil Ščerbickij.

Následně kontradmirál dodal, že ruská vojenská policie i nadále pokračuje v hlídkování v Aleppu.
„Armádní síly provedly leteckou hlídku na trase: letiště Kuweires – Metras – Ain Issa – Mahmudli – letiště Kuweires,“ uvedl šéf ruského Centra pro smíření znepřátelených stran v Sýrii.

Neutuchající útoky

Včera, v sobotu 13. června, jsme informovali o tom, že tato teroristická organizace zaútočila na jinou osadu v syrské provincii Idlib, jak potvrdil Alexandr Ščerbickij.

„V provincii Idlib v osadě Melladža bylo zaznamenáno ostřelování, a to z pozice teroristické organizace Fronta an-Nusrá ,“ dodal Ščerbickij.

Dotyčný předtím také dodal, že za poslední den nebylo zaregistrováno žádné ostřelování ze strany nelegálních ozbrojených skupin kontrolovaných Tureckem.

Nedávno se ale bojovníci Fronty an-Nusrá pokusili obsadit osadu Tanjara na jihu Idlibu. Podle Ščerbického tehdy teroristé prorazili obranu a vstoupili do bojových útvarů syrské armády na 600 metrů. Útok však byl odražen opětovnou palbou letectva a dělostřelectva.

Jak uvedl Ščerbickij, vládní síly v této oblasti obnovily pozice. „Teroristé ztratili více než 30 lidí, kteří byli zabiti nebo zraněni. Zničeny byly tři pick-upy s těžkými kulomety,“ dodal. Kromě toho militanti vystřelili na čtyři osady v provinciích Idlib a Aleppo.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CF52Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28784 )


Vygenerováno za:0.0374 sec,0.0225 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,128B