Novinka:Netanjahu obvinil Írán ze lži ohledně jaderného programu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 22 červen 2020 - 04:55:20

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu obvinil Írán z toho, že lhal mezinárodnímu společenství, aby mohl vytvářet jaderné zbraně, a zdůraznil, že nyní je to jasné i MAAE.

„Írán nadále lže mezinárodnímu společenství, aby získal jaderné zbraně. Dnes to chápe i MAAE,“ řekl Netanjahu během zasedání kabinetu ministrů a dodal, že zpráva MAAE „hovoří sama za sebe“.

Předseda vlády zdůraznil, že „tyto organizace nyní chápou, co Izrael prohlašuje už léta“.

Íránský parlament požaduje pozastavení inspekcí MAAE

Poslanci íránského parlamentu požadovali, aby vláda pozastavila inspekce MAAE ohledně jaderných činností v islámské republice.

Tisková služba parlamentu země informovala, že 240 poslanců nového parlamentu se obrátilo na vládu a požádalo výkonné orgány, aby pozastavily realizaci Dodatkového protokolu k Dohodě o uplatňování záruk s MAAE.

„Íránský parlament žádá váženou vládu, aby pozastavila dobrovolnou realizaci dodatečného protokolu a převedla kontroly na režim ,offline‘," uvádí se v prohlášení na webových stránkách parlamentu.

Důvod takové žádosti k úřadům byl také uveden: „jako reakce na usnesení Rady guvernérů MAAE, namířené proti Íránu“.

V pátek Rada guvernérů MAAE přijala usnesení, v němž vyzvala Írán, aby zajistil přístup na dvě místa, která chce agentura navštívit kvůli údajným neregistrovaným činnostem. Rusko a Čína hlasovaly proti. Íránský stálý zástupce pro mezinárodní organizace ve Vídni Kazem Gharib Abadi prohlásil, že Teherán odmítá usnesení MAAE, protože je založeno na nepodložených tvrzeních.

Zdroj: https://sptnkne.ws/CK5gTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.28862 )


Vygenerováno za:0.0577 sec,0.0397 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,560B