Novinka:Jak USA ničí ty, kteří jim nevyhovují
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 15 leden 2013 - 06:42:42

Autor: Ljubov Ljulko

Bolívijská vláda oznámila, že Spojené státy narušily její svrchovanost. Vyslaly tajnou misi Pentagonu do Kordiller k prozkoumání vlivu vysokohorského prostředí na lidský organismus. Účel: příprava amerických vojáků na válku.
Počátkem prosince informovala ministryně spojů Bolívie Davinová, že USA tajně vysadily vojenskou skupinu do vysokých poloh Kordiller, aby zde sledovaly adaptaci vojáků na vysokohorské prostředí. Výsledky budou využity pro vedení bojových akcí v zemích jako je Afghánistán. Ministryně upřesnila, že se v červnu až září do Bolívie vpašovala pod maskou turistů skupina 23 vojáků. Akce byla placena Pentagonem. Výzkum s adaptací a přežitím vojáků probíhal ve výšce kolem 5200 metrů poblíž hlavního města La Paz a byl řízen vědeckými specialisty.
Vedoucí administrativy prezidenta Moralese Kvintana řekl, že o nezákonné činnosti amerických občanů bude zpraven americký prezident Obama.
Po tříleté pauze bylo v roce 2011 dosaženo dohody o obnovení diplomatických styků mezi USA a Bolívií. Jejich přerušení vyhoštěním amerického velvyslance z La Pazu bylo způsobeno jeho účastí na přípravě spiknutí. Po novém skandálu bylo pozastaveno schválení USA navrženého nového velvyslance.
Obvinění působí možná malicherně, ale ve spojitosti s politikou USA vůči ideologickým protivníkům se jasně projevuje postup diskreditace nevyhovujících vlád, kterou USA praktikují kdekoliv ve světě. Popsaný diplomatický skandál v Bolívii probíhá paralelně s dalším stejně příznačným.
Americké sdělovací prostředky viní bolívijské soudy z předpojatosti k americkému obchodníkovi Jacobu Ostreicherovi, který údajně investoval 25 milionů $ do projektu pěstování rýže v Bolívii (ve vysokohorské zemi!). Byl však justičními orgány podezříván z praní špinavých peněz. Více než rok je sledován a nyní se nachází v domácím vězení. Je viněn z toho, že jeho činnost nespočívá v pěstování rýže, ale zabývá se praním špinavých peněz z obchodu s drogami. Jeden z obviněných Dorado je už za obchodování s drogami odsouzen v Brazílii.
Ostreicher se brání a tvrdí, že obvinění jsou vykonstruovaná a je snaha z něho dostat peníze. "Vězeň svědomí" je prý ve vážném zdravotním stavu. Navštívil jej herec Sean Justin Penn, který se vyjádřil, že "srdce Bolívie požírá rakovina" a vyslýchající pracovníky nazval "mafií vyděračů a korupčníků". Celý případ Ostreichera nazval Morales "politickou agresí", z níž obvinil USA. Je to analogické okolnostem "zákona Magnitského".
Morales už v roce 2011 ukončil na území Bolívie činnost neblaze proslulé americké agentury USAID z podobných důvodů vměšování do vnitřních záležitostí země. Jejím prostřednictvím se v Bolívii zakládaly "úderné" mládežnické skupiny, platila se protivládní shromáždění a demonstrace a nevládní organizace podporovaly radikalizaci společnosti.
V roce 2008 byl z Bolívie vyhoštěn útvar amerického Drug Enforcement Administration (DEA), u něhož bolívijské zpravodajské služby zjistily, že pracuje jako špionážní skupina a obchod s drogami koordinuje, namísto aby proti němu bojoval. Morales to nazval "koloniálními válkami 21. století".
V odpověď loni prezident dostal zdrcující zprávu zveřejněnou DEA s tím, že hodnocení Bolívie spolu s Venezuelou a Barmou je na nejnižší úrovni a "brání plnění mezinárodních úmluv v boji s drogami". Opět analogie s metodou "ratingové války" proti Rusku, které je postaveno na nejnižší úroveň na základě neadekvátních průzkumů.
Při diskreditaci Bolívie se využívá i ponižování prezidenta Moralese. PR USA jej označuje za narkomana (prý žvýká koku) a poukazuje na jeho indiánský původ jako na rasovou podřadnost.
Na příkladu Bolívie je dobře vidět schéma ničení zemí, které nevyhovují Spojeným státům. Je to podněcování kriminálních činů, vytváření jejich negativního obrazu ve sdělovacích prostředcích a přímá destabilizace prostřednictvím nevládních a neziskových organizací. Pokud se jedná o stát důležitý z jakýchkoliv důvodů, nestydí se ani přímé intervence. Jedinou nadějí před takovou agresivní politikou je jaderný štít. Proto bude počet zemí usilujících o získání jaderných zbraní trvale stoupat.


Převzato z Pravda.ruTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.29 )


Vygenerováno za:0.0471 sec,0.0312 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:876,272B