Novinka:„To chce silný žaludek pro vlastence.“ Okamura vyjmenoval české politiky mající vazby na sudetoněmecké revizionisty
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Středa 09 září 2020 - 03:48:17

Bývalý ministr kultury ČR Daniel Herman včera dostal Velký spolkový kříž za zásluhy. Český poslanec Tomio Okamura však poukázal na jednu zajímavou skutečnost, a sice pravidelnou účast Hermana na sjezdech Sudetoněmeckého krajanského sdružení, které usiluje o kompenzaci pro vysídlené Němcw a revizi Benešových dekretů.

Daniel Herman, jenž dříve zastával post ministra kultury a rovněž působil ve funkci místopředsedy KDU-ČSL, včera dostal Velký spolkový kříž za zásluhy s hvězdou. Jak se uvádí ve tweetu německého velvyslance v Česku Christopha Isranga, Herman se již několik desetiletí zasazuje o porozumění a smíření mezi Čechy a Němci a má v tomto procesu značný vliv.

Český poslanec za SPD Tomio Okamura se ve svém facebookovém příspěvku však neomezoval jen na zásluhy Daniela Hermana. Zdůraznil totiž další zajímavou skutečnost, a sice spolupráci českého exministra se Sudetoněmeckým landsmanšaftem či Sudetoněmeckým krajanským sdružením, které podle Okamury zpochybňuje Benešovy dekrety a celkové uspořádání České republiky po skončení druhé světové války.

„Vysoký činitel KDU-ČSL, pravidelný účastník sjezdů Sudetoněmeckého landsmanšaftu a exministr kultury Daniel Herman byl ‚po zásluze odměněn‘ a včera dostal od Německa státní vyznamenání - Velký kříž za zásluhy,” uvedl předseda SPD.

Dále Okamura podotýká, že Hermanovo angažmá není zdaleka jediným příkladem spolupráce vlivných českých politiků s představiteli sudetoněmeckých organizací. Dalším příkladem je například bývalý dlouholetý šéf KDU-ČSL Pavel Bělobrádek, jenž se pravidelně účastní sudetoněmeckých srazů. Výjimkami nejsou ani politici z TOP 09, ODS a ČSSD, říká Okamura.

„Předseda ODS Petr Fiala zase přímo spolupracoval s předsedou Sudetoněmeckého landsmanšaftu a Panevropské unie Berndem Posseltem. Při pohledu na Sudetoněmecký landsmanšaft to chce pro vlastenecky smýšlejícího člověka opravdu velmi silný žaludek,“ dodal český poslanec.

Tomio Okamura dále upozorňuje na skutečnost, že Sudetoněmecký landsmanšaft byl původně založen nacisty a německými šovinisty v roce 1950, když byl vznesen požadavek na znovuzískání vlasti.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DAa7Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.29800 )


Vygenerováno za:0.0681 sec,0.0517 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:867,784B