Novinka:Pompeo ubližuje samotným USA
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 11 září 2020 - 03:59:50

„Doufám, že do konce tohoto roku uzavřu všechny Konfuciovy instituty ve Spojených státech!“ V září 2020, s ohledem na kulturní výměnu mezi Čínou a Spojenými státy, uvedl americký ministr zahraničí Pompeo. Rovněž pohrozil zavedením dalších omezení pro čínské studenty odcházející do Spojených států v příštích několika týdnech a měsících.

Po více než 40 letech čelí kulturní výměna, která je považována za „základ“ čínsko-amerických vztahů, chmurné situaci. Podobně jako ekonomická a obchodní výměna je podstatou výměny mezi lidmi z Číny a Spojených států vzájemný prospěch a výhody pro obě strany. Od navázání diplomatických vztahů mezi Čínou a Spojenými státy před 41 lety hrála výměna mezi lidmi důležitou roli při zlepšování porozumění mezi oběma národy a při podpoře stabilního rozvoje čínsko-amerických vztahů.

Na jedné straně bránění čínským studentům studovat ve Spojených státech nejen povede ke ztrátě objektivního příjmu amerických univerzit, ale také způsobí velké škody na vědeckých a technologických inovacích Spojených států. Podle příslušných údajů představují čínští studenti studující ve Spojených státech přibližně jednu třetinu z celkového počtu zahraničních studentů ve Spojených státech a každoročně přispívají Spojeným státům více než 15 miliardami dolarů. Třetina nejlepších amerických talentů na umělou inteligenci pochází z Číny. To plně ukazuje, že pokrok vědy a techniky ve Spojených státech je neoddělitelný od dovozu čínských talentů.

Na druhou stranu chuligánství a chování amerických politiků měnících tvář způsobily hanbu národnímu obrazu Spojených států, které jsou známé svou otevřeností a rozmanitostí, a vážně poškodily měkkou moc Spojených států.

Otevření přináší pokrok a uzavření vede k zaostalosti, což je nevyhnutelný zákon lidského historického vývoje. Když už nebudou existovat hodnoty otevřenosti a pluralismu, Spojené státy nevyhnutelně poklesnou. Pompeo se snaží použít „oddělení“ a sankce jako zbraně k udržení „americké priority“ a politického vlastního zájmu. Když se chopili dýky, neuvědomili si, že prvním bodnutím utrpí jejich vlastní země a lidé.

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.29831 )


Vygenerováno za:0.0399 sec,0.0237 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:866,592B