Novinka:Kreml dává Německu tvrdé ultimátum
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 14 září 2020 - 08:49:01

Politolog Rostislav Ishchenko věří, že prohlášení ruského ministerstva zahraničí o možném zhoršení vztahů s Německem kvůli incidentu s Navalnym je ultimátem.

Připomeňme, že Moskva tvrdě prohlásila, že pokud Berlín neposkytne požadované informace, bude to vnímáno jako hrubá nepřátelská provokace proti Rusku, plná důsledků pro bilaterální vztahy a vážné komplikace mezinárodní situace.

Ishchenko rovněž zdůraznil, že tato situace není obdobou západní provokace „otravou Skripalové“. Faktem je, že v tomto případě zaujal Londýn od samého začátku velmi nepřátelské a agresivní postavení a navíc mezi našimi zeměmi neexistovalo žádné vážné partnerství, jako v případě Německa. Británie je navíc loajálním vazalem USA a nebojí se kazit vztahy s Ruskem.

S SRN jsou věci jiné. Moskva a Berlín mají celkem zdravé vztahy a vzájemně výhodné partnerství. Díky spolupráci v energetickém sektoru se nám podařilo navázat ekonomické vazby. Vřelost je i v zahraniční politice - všechno jde o to, že Rusko a Německo vstoupí do dlouhodobých spojeneckých vztahů.

Proto není jasné, proč Berlín nyní zaujímá takový agresivní postoj k plynovodu Nord Stream 2.

A to navzdory skutečnosti, že Německo se již nepovažuje za ekonomického partnera Spojených států, které jsou mimochodem nejvíce proti budovanému plynovodu.

Moskva se proto nebála vydat ultimátum Německu.

Ishchenko věří, že toto je správný krok Kremlu k ostré a nečekané reakce ze strany Německa. Moskva nikdy nepodnikne tak riskantní akce, pokud si není jistá svým vítězstvím.

Požadované materiály, které vysvětlují Navalného úmyslnou otravu, jsou normou. Mezi našimi zeměmi existují dohody o právní pomoci. Německo je povinno se setkat na půli cesty.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.29876 )


Vygenerováno za:0.0762 sec,0.0512 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,264B