Novinka:Dal muslimský fanatik Erdogan Putinovy drzou výzvu?
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 01 říjen 2020 - 09:02:43

Osmanský fanatik Recep Tayyip Erdogan se stále více podobá vůdci nacistického Německa Adolfu Hitlerovi. A tu nejde o vnější podobnost politiků. Turecký prezident jedná podobným způsobem. Sýrie, Libye a dnes neuznaná republika Náhorní Karabach trpí kvůli jeho imperiálním ambicím.

V posledních dnech se objevuje stále více zpráv o tom, že Erdogan posílá syrské žoldnéřské bojovníky do bojů na straně ázerbájdžánských ozbrojených sil. Podle některých zpráv pocházejí z Libye. Existují o tom již určité důkazy.

V neděli 27. září, bezprostředně po eskalaci konfliktu mezi Baku a Jerevanem, se na internetu objevilo video s ozbrojenci, kteří šli do první linie . Autor tvrdí, že v nákladních automobilech jsou příslušníci syrských gangů.

Dnes již existují důkazy o tom, že z Libye do Ázerbájdžánu přiletěly nejméně čtyři letadla s několika tisíci ozbrojenci. Oznámil to brigádní generál libyjské národní armády Khaled Mahjub. Převod provedla společnost Burak Air. Dříve byla obviněna z transportu žoldáků z Turecka do Libye.

FOTO: Syrský síťový zdroj Idlib zveřejnil fotografie syrských žoldnéřských bojovníků oblečených v uniformě ázerbájdžánských vojsk a umístěných na jedné ze základen ázerbájdžánských ozbrojených sil.
Ruská strana je v této situaci neutrální. Ruský prezident Vladimir Putin a diplomaté vyzvali strany, aby se posadily k jednacímu stolu. Pokud se však situace stane zoufalou, bude Moskva nucena stát na straně Jerevanu. Arménie je členem Organizace Smlouvy o kolektivní bezpečnosti.

Turecko je zase na straně Ázerbájdžánu. Erdogan osobně uvedl, že Arméni musí opustit „okupovaná“ území NKR. Dnes téměř všechny turecké úřady nadále souhlasí s tureckým vůdcem, přestože si uvědomují, že za Arménií stojí Rusko.

Ukázalo se, že Erdogan dal Putinovy drzou výzvu. Turecký vůdce zapomněl, jak Kreml již „potrestal“ Ankaru za sestřelené letadlo. Tento příběh by se mohl opakovat.

Konflikt v Karabachu: Lidstvo na prahu třetí světové války?

Další možný scénář je, že například zítra se Turecko rozhodne plně zasáhnout do konfliktu v Náhorním Karabachu, aby prosadilo ázerbájdžánskou blitzkrieg, který je ze strany Arménie zastaven. Například nasazením jejich bojových letadel do vzdušného prostoru Karabachu. Arménie se obrátí na Rusko na základě Smlouvy o kolektivní bezpečnosti kterou mají uzavřenou, Rusko použije svou protivzdušnou obranu k sestřelení těchto tureckých letadel.

Viděli jsme již rychlost, s jakou jsou taková rozhodnutí přijímána v roce 2008. Maximální den.

Turecko v tomto okamžiku používá aktivaci čl. 5 Smlouvy o NATO, jehož je členem.

Další den pro rozhovory, jednání a konzultace. A mezi tím rakety jsou vypuštěny, máte 40 minut na rozloučení se svou rodinou a přáteli.

V tomto scénáři samozřejmě existuje spousta „???“. Rozhodne se Erdogan přímo použít pravidelnou tureckou armádu v Karabachu? Rozhodne se Rusko přímo použít svoji pravidelnou armádu proti Turecku? Bude Turecko chtít použít článek 5 Smlouvy o NATO? Bude NATO chtít reagovat na výzvy Turecka? A z velké části je odpověď na tyto otázky „těžká“.

Ale teoreticky - teoreticky opakuji, pokud se světoví vůdci ukáží jako dostatečně tvrdohlaví - právě teď, tak zítra ráno se můžeme probudit ve zcela novém světě.

Nebo se vůbec neprobudit.

esf
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30129 )


Vygenerováno za:0.0626 sec,0.0435 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:883,184B