Novinka:Erdogan považuje výzvu minské skupiny k příměří v Karabachu za nepřípustnou
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 01 říjen 2020 - 19:25:55

Výzva minské skupiny OBSE k příměří v Náhorním Karabachu je nepřijatelná, uvedl na zahájení podzimního zasedání tureckého parlamentu turecký vůdce Recep Tayyip Erdogan.

"Spolupředsedové minské skupiny OBSE již 30 let ignorují urovnání arménsko-ázerbájdžánského konfliktu." Výsledkem toho jsou dnešní události. Pokračující výzvy spolupředsedů k zastavení palby jsou nepřijatelné, “ citovala agentura prezidenta.

Podle jeho slov bude problém vyřešen po stažení arménských sil „z území Ázerbájdžánu“.

"Více než milion uprchlíků a vnitřně vysídlených osob v Ázerbájdžánu se musí vrátit do svých rodných zemí." Žádný (ze zprostředkovatelů - poz. ) nepřispívá. Nejprve prosím upozorněte na tento problém, “dodal.

Erdogan uvedl, že o těchto otázkách diskutoval s ruskými a francouzskými vůdci Vladimírem Putinem a Emmanuelem Macronem.

"O tom už toho bylo řečeno hodně, ale výsledky nejsou k dispozici." Naši bratři v Ázerbájdžánu jsou nuceni vyřešit svůj problém sami. Výzvy zemí, které ignorují skutečnost okupace, pro nás nejsou důležité, “uvedla hlava státu.

Erdogan dříve označil osvobození „okupovaných zemí Ázerbájdžánu“ za podmínku dlouhodobého míru na Kavkaze.

Poznamenal, že Turecko bude Ázerbajdžánu nadále poskytovat veškerou možnou podporu.

Jak zdůraznilo ruské ministerstvo zahraničí, vyhrožující prohlášení a kroky třetích stran v situaci s Karabachem mohou vyvolat eskalaci.

1. října přijali prezidenti Ruska, Spojených států a Francie společné prohlášení o situaci v Náhorním Karabachu, v němž odsuzují „eskalaci násilí, ke kterému dochází v kontaktu v zóně konfliktu o Náhorní Karabach“.

esf

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30135 )


Vygenerováno za:0.0420 sec,0.0243 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,648B