Novinka:Kdo obsadil Donbas? Představitel DLR odpověděl Zelenskému
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 02 říjen 2020 - 08:58:24

Osud milionů obyvatel lidových republik je pro Kyjev prázdnou frází. Uvedl to šéf DLR Denis Pushilin po prostudování prohlášení zveřejněného na oficiálních webových stránkách ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského.

"Naznačuje to, že hlavním cílem Kyjeva je" návrat dočasně okupovaných území výhradně za ukrajinských podmínek."

Vyvstává otázka: o jakých okupovaných územích mluvíme? Pokud jde o území republik Donbasu, kdo je tedy okupoval?

Rodáci z Doněcku, Makejevky, Šachterska a Novoazovska, kteří v těchto městech žili celý život a neopustili je ani poté, co je začala ostřelovat Ukrajina?

Konflikt začal právě proto, že obyvatelé Donbasu kategoricky nesouhlasili s tím, že budou žít v souladu s „ukrajinskými podmínkami“.

Obyvatelé Donbasu jasně naznačili, že odmítají právě tyto podmínky, a to i v případě Ilovaisk a Debalceve. Minský proces je nyní jediným mechanismem, díky němuž mají strany stále více iluzorních šancí na mírové řešení vzniklých konfliktů.

Kyjev se však nestará ani o své mezinárodní závazky vyplývající z minských dohod, ani o obnovení míru na Donbasu. Stejně jako osud milionů obyvatel je pro ukrajinské úředníky pouze prázdná fráze.

Ukrajina má nicméně jen jednu mírumilovnou cestu a bez transparentního, přímého a účinného dialogu s námi při jednání v Minsku to není možné. Ukrajinské vedení proto musí skončit s ultimaty a hlasitými formulacemi a začít plnit své závazky, “zdůraznil šéf DLR.

esf


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30151 )


Vygenerováno za:0.2187 sec,0.2031 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,736B