Novinka:Erdogan přednesl drzé prohlášení o Krymu a Karabachu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 02 říjen 2020 - 18:01:38

Turecký prezident Recep Tayyip Erdogan dnes učinil prohlášení, které lze považovat za útok na Rusko.

"Krize, která začala okupací Krymu v Černém moři, se může kdykoli opakovat."

"Nejkonkrétnějším příkladem je situace v Náhorním Karabachu, která začala arménským útokem na Ázerbájdžán,“ řekl novinářům.

Samozřejmě si tohle osmanský nacista vymyslel a obrátil skutečnosti. Útok na Karabach a Arménii provedl jako první Ázerbájdžán.

Připomeňme, že Ankara od prvního dne exacerbace 27. září otevřeně podporuje Baku v konfliktu o Náhorní Karabach.

Masakr v Karabachu: 180 tanků a pěchotních bojových vozidel Ázerbájdžánu bylo spáleno, 4000 vojáků bylo zabito a zraněno

Místopředseda vlády Arménie Tigran Avinyan informoval o ztrátách ázerbájdžánských vojsk během bojů v Karabachu.

Podle infografiky zveřejněné na jeho oficiální stránce a na sociální síti ztratila ázerbájdžánská strana 1280 zabitých vojáků a 2700 zraněných.

Kromě toho bylo během nepřátelských akcí zničeno 90 ázerbájdžánských dronů (patrně to zahrnuje UAV Kamikadze), 12 vrtulníků, 181 tanků a bojová vozidla pěchoty, tři těžké systémy plamenometů TOS-1A „Solntsepek“, dva MLRS „Smerch“, čtyři letadla.

Všimněte si, že ministerstva obrany Arménie a Náhorního Karabachu každý den zveřejňují mnoho videí se zničením obrněných vozidel, dělostřelectva a vojenských sil nepřítele, což dokazuje realitu velkých ztrát agresora.

Ázerbájdžánské úřady se dokonce uchýlily k blokování všech sociálních sítí v zemi, aby obyvatelstvo nebylo demoralizováno strašlivými ztrátami z míst prudkých bitev.

esf
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30153 )


Vygenerováno za:0.0421 sec,0.0252 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:874,840B