Novinka:Ministerstvo zahraničí RF obvinilo německou stranu z úmyslné lži v souvislosti se situací s Navalným
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 04 říjen 2020 - 06:13:43

Moskva považuje prohlášení oficiálních představitelů Německa za úmyslnou lež. Konkrétně se jedná o tvrzení o tom, že Moskva údajně není ochotná vést dialog s Berlínem v rámci specializovaných bilaterálních mechanismů ohledně situace kolem otravy Alexeje Navalného. Komentář ruské diplomacie následoval po debatách v Německém spolkovém sněmu.

Na ruském ministerstvu zahraničí zdůraznili, že se v Německu nesnižuje intenzita umělého šíření hysterie kolem situace s ruským opozičníkem Alexejem Navalným.

„Všimli jsme si, že při opakování smyšlených a neodůvodněných obvinění vůči Rusku ze strany řady vysokých německých politických činitelů, se vyskytlo paradoxní tvrzení o tom, že Rusko údajně není ochotné vést dialog s Německem v rámci specializovaných bilaterálních mechanismů,“ uvádí se v komentáři ruského ministerstva zahraničí.

Dále se zdůrazňuje, že německá strana přitom stále ignoruje výzvy Ruska ke zvýšení úrovně interakce za účelem zjistit okolnosti tzv. otravy Navalného v rámci právní pomoci a konzultací na základě položek Úmluvy o chemických zbraních.

„V souvislosti s tím Moskva obviňuje německou stranu z překrucování skutečností. Taková prohlášení považujeme za úmyslnou lež,“ stojí v komentáři MZV RF.

Za zmínku stojí také to, že ani iniciativa ze strany řady ruských poslanců o provedení konstruktivního a nestranného vyšetření celého incidentu nenašla odezvu u Německa.

„Doposud jsme nezaznamenali žádnou reakci na dopis naších poslanců s návrhem o zřízení společné rusko-německé parlamentní kontroly nad průběhem vyšetření incidentu s Navalným,“ dodali v ruském ministerstvu.

Sankce EU proti Rusku

Německý ministr zahraničí Heiko Maas prohlásil, že se Rusko nevyhne sankcím ze strany Evropské unie v případě, že závěr německé, švédské a francouzské laboratoře bude potvrzen OPCW.

„Německo postoupilo věc autoritativní mezinárodní Organizaci pro zákaz chemických zbraní (OPCW) k vyšetřování. Bude-li závěr německé, švédské a francouzské laboratoře potvrzen, bude jasná reakce EU. O tom jsem přesvědčen,“ řekl Maas v rozhovoru pro portál t-online.

Jak dříve prohlásili na MZV RF, eventuální nové západní sankce vůči RF nelze ponechat bez reakce, a to jak z hlediska zákonů diplomacie, tak i z hlediska cíle omezit záporný vlivu Západu na plány RF a jejích spojenců.

Zdroj: https://sptnkne.ws/DRQM
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30167 )


Vygenerováno za:0.0423 sec,0.0258 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,592B