Novinka:Ukrajinský premiér: za 15 let nebude Ukrajina schopna vyplácet důchody starým lidem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 05 říjen 2020 - 18:13:27

Ukrajinský premiér Denis Shmygal uvedl, že za 15 let nebude Ukrajina schopna zaručit platby budoucím důchodcům. Shmygal následně dodal, že by měla země od příštího roku přejít na fondový důchodový systém, kdy si každý člověk na sebe našetří a stát mu poskytne jen malý sociální důchod.

Ukrajina nebude schopna zaručit platby budoucím důchodcům za 15 let. Řekl ukrajinský premiér Denis Shmyhal na setkání se studenty lvovské polytechnické univerzity.

"Kvůli demografii budeme mít stále méně a méně zdatných pracovníků a stále více důchodců. Poměr bude 1 ku 2. Na podporu důchodců bude nutné zdvojnásobit daně. A abyste mohli vyplácet důchody ještě více, pak je ještě více zvyšte. Společnosti ale nechtějí zvyšování daní. A zdvojnásobení daní je nemožné. To znamená, že nebudeme moci vyplácet důchody budoucím důchodcům za 15 let. Je to jednoduchá matematika,“ vysvětlil politik.

Proto je podle něj nutné přejít na fondový systém důchodů, kdy si každý bude spořit sám na sebe. A podle předsedy vlády se tak stane již příští rok. Stát zároveň poskytne pouze malý sociální důchod.

esf
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30191 )


Vygenerováno za:0.0394 sec,0.0246 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,848B