Novinka:Ruský premiér schválil seznam států pro získání elektronického víza do Ruska: „Seznam zahrnuje 52 zemí“
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Čtvrtek 08 říjen 2020 - 09:06:03

Ruský premiér Michail Mishustin schválil seznam států, jejichž občané budou moci od roku 2021 získat elektronická víza do Ruské federace. Bude možné překročit hranici jakýmkoli speciálně vybaveným kontrolním bodem bez ohledu na region a cestovat po celé zemi. Maximální délka pobytu držitelů víz v Rusku bude omezena na 16 dní a konzulární poplatek bude 40 USD. Podle odborníků zjednodušený postup pro vydávání vstupního dokladu urychlí zotavení ruského turistického průmyslu z důsledků pandemie. Vláda zároveň předpovídá zvýšení investiční atraktivity regionů.

Od roku 2021 budou mít občané více než 50 zemí možnost navštívit Rusko s elektronickými vízy. Odpovídající seznam ve středu 7. října schválil premiér Michail Mishustin.

Například obyvatelé Evropské unie, Turecka, Saúdské Arábie, Číny, Indie, Japonska a některých dalších asijských a středovýchodních zemí budou moci získat elektronická víza do Ruska.

"Seznam obsahuje 52 zemí." Jedná se o všechny státy, jejichž občané měli v rámci pilotního projektu vstup do Ruska na základě elektronických víz. Katar není na seznamu zahrnut, protože bezvízový režim mezi našimi zeměmi platí od 23. února 2020, “uvedl kabinet ministrů.

Pamatujte, že pilotní projekt zavedení elektronických víz byl zahájen v roce 2017, ale měl řadu omezení. Cizinci tedy mohli překračovat hranice pouze přes hraniční přechody v oblasti Dálného východu, Petrohradu a Kaliningradu. Navíc navštěvující občané nemohli tyto regiony opustit

"Nyní bude e-vízum distribuováno po celém Rusku." Bude možné překročit hranici jakýmkoli speciálně vybaveným kontrolním bodem bez ohledu na region a cestovat po celé zemi. Kromě toho se doba pobytu cizinců v Rusku zvýší z osmi na 16 dnů, “uvedla vláda.

Elektronické vízum lze vydat na internetu pro turistické, obchodní, humanitární a hostující cesty. Současně k jeho obdržení nebudete potřebovat pozvánky, hotelové rezervace ani jiné dokumenty potvrzující účel cesty. Konzulární poplatek bude 40 $ a dětem do šesti let bude vízum uděleno zdarma.

Vláda očekává, že zavedení elektronického víza „pomůže rozvoji cestovního ruchu, zvýší investiční atraktivitu regionů a přispěje k růstu ekonomiky jako celku“.

Podle Ruské unie cestovního ruchu (PCT) se v roce 2019 zvýšil počet cizinců navštěvujících Rusko o více než 20% ve srovnání s rokem 2018. Celkově v uplynulém roce díky zahraniční turistům ekonomika země obdržela přibližně 10 miliard dolarů.

V roce 2020 utrpěl ruský turistický průmysl na pozadí pandemie koronavirů, zavedení karanténních omezení a uzavření hranic značné ztráty. Oznámil to 30. září během tiskové konference prezident PCT Andrej Ignatiev.

"Odhadujeme ztráty z uzavření hranic pro příchozí cestovní ruch asi na 7 miliard dolarů. Myslím, že do konce roku budou odhadovány na přibližně 8 až 9 miliard dolarů," uvedl.

esf


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30233 )


Vygenerováno za:0.0454 sec,0.0246 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:873,608B