Novinka:Němcová potvrdila, že ODS hájí zájmy globalistů a sluníčkářů
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Sobota 10 říjen 2020 - 05:26:01

Pozornost poslance SPD Radima Fiala upoutala on-line debata, před druhým kolem senátních voleb se proti sobě postavili poslankyně Miroslava Němcová (ODS s podporou STAN, TOP 09, LES) a současný senátor Václav Hampl (za KDU-ČSL, Zelení, Praha sobě a Senátor 21). V jejich případě je ve hře přízeň voličů v senátním obvodu 24.

Radim Fiala si z dotyčné debaty vybral pro něho to nejpodstatnější a výsledek zveřejnil na sociální síti.

„Kandidátka do Senátu Miroslava Němcová z ODS potvrdila, že ODS, která o sobě tvrdí, že je eurorealistická strana a že hájí naše národní zájmy, ve skutečnosti hájí zájmy globalistů a sluníčkářů,“ napsal.

Dodal, že podle Miroslavy Němcové eurokomisařka Věra Jourová, když označila Maďarsko za „nemocnou demokracii,“ nepoužila přísný metr.

„Režim pana Orbána v Maďarsku považuji za režim, ve kterém bych nechtěla žít. V Polsku mají k demokratickému světu nakročeno blíž,“ zdůraznila Němcová během improvizované debaty, kterou vysílala Česká televize.

Zástupkyně ODS se domnívá, že Jourová by se měla více soustředit na zájmy České republiky.

„Jourová by měla být ve své zprávě přísnější a objektivnější, co se týká situace v Česku. Pro Jourovou je snadnější komentovat situaci v Maďarsku, v Polsku, ale vyhýbavě popisuje střet zájmů Babiše. Měla by si zamést před svým prahem než jiným říkat, co mají dělat,“ pronesla Němcová.

V této souvislosti Radim Fiala opět zopakoval, že hnutí SPD na rozdíl od ODS odmítá, aby Evropská unie zasahovala do vnitřních záležitostí států a porušovala suverenitu České republiky, Maďarska či jakéhokoli jiného státu.

„Pokud by pan premiér Babiš porušoval případně nějaké zákony, mají to řešit české orgány, nikoli Evropská unie! Znovu opakuji, že odmítáme vměšování Bruselu do naší suverenity. Brusel s paní Jourovou se chová jako Brežněv (‚omezení suverenity´) a paní Němcová tomu tleská a zlobí se, že Jourová ještě více nevystupuje proti své vlastní zemi!“ uzavřel příspěvek poslanec.

zdroj: https://sptnkne.ws/DV8tTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30254 )


Vygenerováno za:0.0885 sec,0.0547 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,232B