Novinka:Společnost Huawei otevřela šesté výzkumné centrum v Paříži
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 11 říjen 2020 - 05:35:19

Čínský technologický gigant Huawei v pátek otevřel ve Francii nové výzkumné centrum zaměřené na základní výzkum v oblasti matematiky a výpočetní techniky.

Nové výzkumné centrum je pojmenováno po francouzsko-italském matematikovi Joseph-Louisu Lagrangeovi. Jde o šesté výzkumné centrum této společnosti ve Francii, které se nachází v centru města Paříže.

„Nové centrum se věnuje základnímu výzkumu v matematice a výpočtech. Chceme pomoci posunout hranice vědy v této oblasti a připravit průlomové inovace budoucnosti,“ uvedl pan Merouane Debbah, ředitel centra výzkumu a vývoje Huawei ve Franci.

Předcházejících pět výzkumných center, která společnost Huawei založila ve Francii od roku 2013, se zaměřuje hlavně na aplikovaný výzkum v oblastech, jako je například telekomunikace, umělá inteligence, design, zpracování obrazu, sensory a další.

Pan William Xu, ředitel představenstva společnosti Huawei a prezident jejího Institutu strategického výzkumu, ve videozáznamu zdůraznil, že matematika hraje v posledních 30 letech klíčovou roli ve vývoji telekomunikací.

Lagrangeovo centrum je „platforma otevřená všem matematikům po celém světě k provádění výzkumu, který nám umožní překonávat limity a jeho výsledky budou přínosem pro celé naše odvětví,“ řekl pan Xu.

Nové centrum spojí asi 30 vědců, včetně asi 10 zahraničních, jejichž práce bude sdílena s akademickým světem a vědeckou komunitou, uvedla společnost Huawei v tiskové konferenci.

Semináře budou pravidelně organizovány ve spolupráci s výzkumnými partnery, jako je Institut vysokých vědeckých studií a Ecole Normale Superieure nebo další renomované mezinárodní instituce.

Lagrangovo centrum si v důsledku klade za cíl stát se nezávislou nadací v čele s vědeckou radou, uvedl ředitel centra pan Merouane Debbah.

Paní Valerie Pecressová, prezidentka velkého pařížského regionu ve Franci, při inauguračnímu ceremoniálu sdělila: „Se svými 3 000 vědci se náš region může pochlubit největší koncentrací matematiků na světě. Toto centrum bezpochyby pomůže přilákat do Francie nejlepší světové talenty v matematice.“

esf

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30263 )


Vygenerováno za:0.0481 sec,0.0251 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:866,600B