Novinka:Polsko je připraveno vetovat rozpočet EU na ochranu své svobody a svrchovanosti, říká lídr PiS Kaczyński
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Středa 14 říjen 2020 - 18:05:44

"Polsko bude hájit svou identitu, svou svobodu a svrchovanost za každou cenu a nebudeme terorizováni penězi,“ prohlašuje vůdce práva a spravedlnosti (PiS) a místopředseda vlády Jarosław Kaczyński.

Polsko je připraveno se bránit proti Evropské unii, včetně vetování celého rozpočtu EU, uvedl vůdce PiS Jarosław Kaczyński v rozhovoru pro Gazeta Polska.

Během rozhovoru byl Kaczyński dotázán na boj Polska s „těmi, kteří by chtěli prosadit své hodnoty nebo dokonce podrobit Polsko jako součást EU“.

Odpověděl: „Máme co do činění s pokusem zbavit nás svrchovanosti, a to i v oblasti kultury.“

Kaczyński nabídl podrobné shrnutí historie polského konfliktu s institucemi Evropské unie na příkladu komunistické Polské lidové republiky (PRL), která byla polským státem za komunistického režimu v letech 1945 až 1989.

"Z hlediska komunistického měřítka, Sovětského svazu, byla existence jednotlivých zemědělských farem strašná, přesto v komunistickém Polsku existovaly." Akce katolické církve byly rovněž nepřijatelné, a přesto církev působila v Polsku, i když byla samozřejmě pronásledována a brutálně napadena. I v komunistických podmínkách, v některých sférách lidské svobody, byla bráněna možnost volby. Polsko bylo samozřejmě Moskvě zcela podřízeno, ale určitá zdánlivost oddělení byla zachována,“ řekl.

Nový místopředseda vlády poté poukázal na to: „Dnes instituce EU s některými politiky, které Poláci nikdy nevolili, požadují, abychom převrátili celou naši kulturu a odmítli vše, co je pro nás nejdůležitější, protože se tak rozhodli. Neexistuje žádné jiné vysvětlení. Ve smlouvách EU není žádné vysvětlení a je v rozporu s naším prohlášením o kulturní suverenitě přijatým Sejmem před vstupem do EU. Tyto akce nebudou přijímány. “

"Budeme bránit naši identitu, naši svobodu a svrchovanost za každou cenu." Nebudeme terorizováni penězi. Naše odpověď na tyto akce je jasná „ne“, “ řekl.

Kaczyński poté uvedl, že Polsko bude v případě potřeby vetovat rozpočet EU a fond EU pro rekonstrukci koronavirů.

"Pokud budou hrozby a vydírání přetrvávat, pak budeme spolehlivě hájit životní zájmy Polska." Veto. Non possumus (latinsky „nemůžeme“). Takto budeme jednat proti každému, kdo proti nám použije nějakou sílu. Budu opakovat - jsme na správné straně historie. Jsou to ti, kteří chtějí vzít naši suverenitu, vnutit svůj světonázor, kteří jsou na cestě k neúspěchu,“ zdůraznil.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30316 )


Vygenerováno za:0.0545 sec,0.0343 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:871,648B