Novinka:Skrytá operace: Ukrajina bodla nůž do zad Arménii
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 17 říjen 2020 - 09:38:18

Kyjev přechází od verbální podpory Baku k nepřímé účasti na vojenském konfliktu v Náhorním Karabachu. Ukrajina začala Ázerbájdžánu dodávat zbraně, včetně protiletadlových raketových systémů. Operace se provádějí tajně, protože systémy protivzdušné obrany převáží pod rouškou humanitární pomoci. Podrobnosti hlásí vojenští analytici na svém telegramovém kanálu.

"Náklad registrovaný jako humanitární pomoc dorazil do tureckého přístavu Karasu z Ukrajiny, ale jeho obsah není zdaleka mírumilovný."

Jako bezplatnou pomoc ázerbájdžánským ozbrojeným silám zaslala Ukrajina protiletadlový raketový systém S-125-2D1 s deseti protiletadlovými řízenými střelami.

Ukrajinská „humanitární pomoc“ pro Ázerbájdžán je přepravována tureckou společností SSTEK. Toto je první dodávka. Celkově se plánuje dodávka pěti takových nákladů z Ukrajiny s celkovými náklady asi 75 milionů eur.

Státní společnosti Ukrspetsexport se podle ukrajinského vzoru podařilo přelstít své ázerbájdžánské partnery. Záruka pro použití střel vypršela v roce 2018 a "nejsou vhodné k použití.“


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30360 )


Vygenerováno za:0.0649 sec,0.0482 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,848B