Novinka:USA nemá žádnou kvalifikaci a právo jednat jako „učitel lidských práv“
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Úterý 03 listopad 2020 - 03:52:43

V reakci na nové internetové stránky o čínských lidských právech, které spustilo americké ministerstvo zahraničí, je Čína obviněna z neúcty k lidským právům a náboženské svobodě v Ujgurské autonomní oblasti Xinjiang (Sin-ťiang), Tibetu a Hongkongu. Mluvčí čínského ministerstva zahraničí Wang Wenbin (Wang Wen-pin) v Pekingu 2. listopadu uvedl, že americká strana nemá kvalifikaci ani právo považovat se za „učitele lidských práv“, natož aby se stala tvůrcem politických virů a šířila nepravdivé informace.

Wang Wenbin poukázal na to, že čínská vláda dodržuje koncepci lidských práv zaměřenou na lidi a dosáhla historického skoku, tj. vymanila téměř 1,4 miliardy lidí z chudoby ke středně prosperující společnosti. Průměrná délka života obyvatel se zvýšila z 35 na 77 let a z chudoby bylo vytaženo více než 700 milionů lidí. Byl vybudován největší vzdělávací systém, systém sociálního zabezpečení, zdravotnický systém a systém místní demokracie ve světě. Práva etnických národnostních menšin na účast na řízení státních záležitostí jsou zaručena v souladu se zákonem. Wang Wenbin zdůraznil, že čínská vláda dodržuje nadřazenost života, přijímá nejpřísnější a nejdůkladnější opatření k prevenci a kontrole epidemické situace a snaží se chránit lidské životy, lidské hodnoty a lidskou důstojnost. V oblasti prevence a kontroly epidemie bylo dosaženo významných strategických úspěchů. Nedávno byla Čína popáté zvolena do Rady OSN pro lidská práva, což plně odráží vysoké uznání mezinárodního společenství v oblasti vývoje a pokroku v oblasti lidských práv v Číně a její aktivní účasti na celosvětové správě lidských práv.

Wang Wenbin uvedl, že USA zavírají oči nad výše uvedenými základními fakty a vlastním vážným porušováním lidských práv, avšak svévolně pomlouvají situaci v oblasti lidských práv v Číně. Čína je pevně proti. Wang Wenbin poukázal na to, že ve Spojených státech se nekonečně objevují skandály jako rasová diskriminace, násilné vymáhání práva a zneužívání vězňů, současně USA vyhrožují sankcemi a vedou války proti jiným zemím, což má za následek statisíce nevinných civilních obětí, miliony vysídlených uprchlíků a desítky milionů lidí, kteří nemají jídlo a léky.

„Americká strana říká jednu věc a dělá jinou, což plně odhaluje, že falešně chrání lidská práva a že je pravdivé, že zasahuje do vnitřních záležitostí jiných zemí pod hlavičkou lidských práv. Pokud jde o lidská práva, Spojené státy by se měly zamyslet samy nad sebou a vážně napravit mnoho stávajících problémů v oblasti lidských práv.“

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30580 )


Vygenerováno za:0.0550 sec,0.0389 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:871,288B