Novinka:Rakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou jeptišku
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 08 listopad 2020 - 11:13:52

Rakouská policie zatkla afghánského migranta, který brutálně zbil 76letou katolickou jeptišku v multikulturním městě Graz. Útok je pouze posledním množstvím barbarských protikřesťanských útoků, ke kterým došlo v západní Evropě za poslední měsíc.

Devatenáctiletý migrant, který byl úřadům znám pro předchozí trestné činy související s drogami a útoky, zasáhl starší jeptišku do obličeje a srazil ji na zem, když v sobotu odpoledne cestovala v autobuse s další řeholní sestrou. Krátce poté pachatel z místa činu uprchl.

Po přezkoumání zachycených videozáznamů z autobusu Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu okamžitě identifikoval útočníka narozeného v Afghánistánu a zatkl ho. Krátce po svém zatčení se afghánský migrant po výslechu policie k činu přiznal. Podle policie je motiv útoku stále nejasný.

Jen za poslední týden bylo rakouské hlavní město svědkem tří samostatných incidentů, do nichž byli zapojeni islamističtí pachatelé, přičemž jeden z nich měl za následek mnoho úmrtí.

Minulý čtvrtek vtrhl dav 30 až 50 tureckých islamistů do farního kostela sv. Antona ve Vídni-Favoritenu, kde v kostele demoloval lavice a kostelní nábytek a před útěkem z místa křičeli „Alláhu Akbar“. Drzý a rasový útok rychle odsoudila Vídeňská arcidiecéze, která požadovala důrazné tresty pro protikřesťanské pachatele.

O dva dny později byl zatčen 25letý afghánský migrant poté, co vtrhl do vídeňské katedrály svatého Štěpána a křičel „islamistická hesla“, když se farnost připravovala na nedělní oslavu Všech svatých. Případ v současné době vyšetřuje Státní úřad pro ochranu ústavy a boj proti terorismu.

Oba incidenty se odehrály jen několik dní předtím, než dvacetiletý Kujitim Fejzulai, sympatizant Islámského státu a duální státní příslušník Severní Makedonie a Rakouska, zavraždil v pondělí v rakouské metropoli čtyři lidi a 22 dalších zranil pomocí AK-47.

Poté, co ho bezpečnostní síly zastřelily, se později ukázalo, že Fejzulai byl v dubnu 2019 odsouzen na 22 měsíců vězení za pokus o cestu do Sýrie, aby se připojil k Islámskému státu. Následně, co si odpykal pouhých devět měsíců svého trestu odnětí svobody, byl úřady Fejzulaie propuštěn podle zákona o mladistvých na svobodu.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30656 )


Vygenerováno za:0.0566 sec,0.0414 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:869,856B