Novinka:Putinovo mlčení o Bidenově vítězství předznamenává roky napětí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 09 listopad 2020 - 10:40:19

Na rozdíl od minulých amerických prezidentských voleb, kdy Kreml okamžitě poblahopřál Donaldovi Trumpovi k jeho vítězství, tentokrát Vladimir Putin o vítězství Joea Bidena mlčí. Jak uvádí The New York Times, je to první známka toho, že se Rusko připravuje na „hluboce nepřátelský vztah“ s novým americkým prezidentem.

Ruský prezident Vladimir Putin mlčí ohledně vítězství Joe Bidena v amerických prezidentských volbách, které předznamenávají napjatý rok, píše The New York Times.

Jak uvádí noviny, ráno poté, co se Joe Biden stal zvoleným prezidentem Spojených států, zveřejnil Kreml blahopřejnou zprávu od Vladimíra Putina. Byla však adresován řediteli jednoho z moskevských divadel, kterému bylo blahopřáno k jeho 60. narozeninám.

Na rozdíl od svých západoevropských kolegů, kteří v sobotu pohotově poslali své blahopřání, Putin neučinil žádné prohlášení o zvoleném prezidentovi USA, i když v neděli v Moskvě už byla noc.

Před čtyřmi lety, připomíná The New York Times, poslal Kreml zprávu prezidentu Trumpovi několik hodin poté, co americké televizní kanály oznámily vítěze prezidentského zápasu.

První náznaky naznačují, že Vladimir Putin se připravuje na „hluboce nepřátelský vztah“ s příštím americkým prezidentem.

Zatímco Trump nikdy nepodkopal ruské naděje na sblížení mezi Washingtonem a Moskvou, zároveň jeho zahraniční politika v Americe byla v souladu s aspiracemi Kremlu, oslabit západní spojenectví a rozšířit ruský vliv po celém světě.

U Bidena je opak pravdou: Putin již má mnoho důvodů k obavám ze zvoleného prezidenta USA.

Budoucí šéf Bílého domu považuje Rusko za jednu z největších hrozeb pro americkou bezpečnost. Slibuje, že napraví poškozené vztahy s evropskými spojenci. Během svého působení ve funkci viceprezidenta navíc Biden aktivně pracoval na podpoře prozápadních politiků na Ukrajině - „v zemi ve válce s Ruskem“, píše se v článku.

Ruská vládnoucí třída považuje 77letého Bidena za preferovaného kandidáta na americký Deep State, rozsáhlá síť špiónů a diplomatů, o nichž Kreml tvrdí, že podvracela Trumpa a jeho pokusy o zlepšení vztahů s Moskvou.

A Biden, na rozdíl od současného šéfa Bílého domu, se mnoha Rusům zdá být typem amerického politika, kterého nejvíce nenávidí. Vidí ho zejména jako člověka, který je ve jménu demokratických ideálů připraven zasáhnout po celém světě a nebude respektovat sféry vlivu a vstupovat do obtížných jednání s Moskvou.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30672 )


Vygenerováno za:0.0450 sec,0.0274 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:871,064B