Novinka:V Jižní Koreji se bude ročně vyrábět 150 milionů dávek vakcíny Sputnik V
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 14 listopad 2020 - 05:49:21

Ruský fond přímých investic (RFPI) a biotechnologická společnost GL Rapha se dohodly na výrobě přes 150 milionů dávek vakcíny proti koronaviru Sputnik V v Jižní Koreji.

Export začne v lednu 2021, uvádí se na oficiálním Twitteru tohoto přípravku.

„Je třeba rozvíjet mezinárodní spolupráci a partnerství pro zabezpečení dostatečného množství vakcíny Sputnik V a uspokojení mezinárodní poptávky,“ uvádějí se slova ředitele fondu Kirilla Dmitrijeva.

V jihokorejské společnosti Sputniku také sdělili, že ruská vakcína se zatím bude v zemi vyrábět pouze pro export, nikoli pro domácí použití, ale v případě příslušného požadavku je GL Rapha připravena o této otázce jednat.

Začátkem srpna zaregistrovalo Ministerstvo zdravotnictví RF první na světě vakcínu proti covidu-19, kterou vyvinuli na základě dobře prozkoumané platformy vektoru lidského adenoviru odborníci z Ústavu epidemiologického a mikrobiologického výzkumu Nikolaje Gamaleji za podpory RFPI. Dostala označení Sputnik V.

V létě prošel přípravek úspěšně dvěma stádii testování na dobrovolnících ve věku 18 až 60 let, u nichž se vytvořila imunitní reakce a protilátky k SARS-CoV-2.

Studie vakcíny po registraci začaly v září. Kromě Ruska se provádějí v SAE, Venezuele, Indii a Bělorusku. Podle výsledků třetí fáze studií činí efektivita Sputniku V 92 procent. První dávku dostalo přes 20 tisíc dobrovolníků, přes 16 tisíc jich už dostali i druhou dávku. Celkem se studií účastní 40 tisíc lidí, včetně lidí pokročilého věku a pacientů z rizikových skupin.

Ředitel fondu Kirill Dmitrijev oznámil, že RFPI dostal žádosti z více než 20 zemí o nákup 1,2 miliardy dávek ruského přípravku. Už má dohody o výrobě s pěti zeměmi, existující kapacity umožňují výrobu až 500 milionů dávek ročně.

V současné době patří Sputnik V mezi deset vyvíjených vakcín na světě, které se blíží k ukončení třetí fáze studií a zahájení masové výroby.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EtHv

Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30734 )


Vygenerováno za:0.0400 sec,0.0253 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,904B