Novinka:V rámci národních zájmů: Spojené státy považují úplné zavedení norem EU na Ukrajině za nežádoucí
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 15 listopad 2020 - 07:06:17

Americké ministerstvo zemědělství věří, že úplné zavedení evropských standardů kvality výrobků na Ukrajině může negativně ovlivnit zájmy Washingtonu. Jak je uvedeno v dokumentu, se kterým se podařilo novinářům získat, je-li takový scénář realizován, je možné, že Spojené státy přijdou o část trhu. Washington má v úmyslu „pomoci“ Kyjevu uvést regulační opatření do souladu s evropskými takovým způsobem, který nepoškodí americké obchodní zájmy. Podle odborníků chtějí Spojené státy zachovat místní prodejní trh a trvale podřídit Ukrajinu globální strategické vizi zajišťování potravin na evropském kontinentu.

Americké ministerstvo zemědělství uvedlo, že pokud standardy kvality ukrajinských produktů splňují normy EU, pak některé druhy amerických zemědělských produktů pravděpodobně ztratí přístup na trh.

„Vzhledem k tomu, že Ukrajina uvádí svá regulační opatření do souladu s normami EU v rámci hluboké a komplexní zóny volného obchodu, riskuje zavedení obchodních překážek, které by mohly negativně ovlivnit americký zemědělský obchod a omezit přístup na světový trh,“ uvádí se v dokumentu.

V tomto ohledu americké ministerstvo připomnělo některé sanitární a fytosanitární požadavky Evropské unie, které jsou považovány za „vědecky nepodložené“. Podle odborníků ze Spojených států by jejich zavedení na Ukrajině mohlo poškodit zájmy nejen Washingtonu, ale i Kyjeva (například omezit konkurenceschopnost ukrajinského zboží a jeho přístup na mezinárodní trhy).

Ukázka vyvážení americké demokracie do jejich loutkových států! To nemá opravdu chybu!
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.30750 )


Vygenerováno za:0.0582 sec,0.0405 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:865,272B