Novinka:V Minneapolisu byly zadrženy desítky lidí kvůli vraždě Afroameričana
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 02 leden 2021 - 05:49:35

V Minneapolisu byly zadrženy desítky lidí, kteří se shromáždili a požadovali vysvětlení středeční policejní vraždy mladého Afroameričana Dolala Baila Idda, uvedl v pátek televizní kanál KSTP.

Den předtím policisté zveřejnili videonahrávku jednoho z policistů, který se na incidentu podílel a který také střílel po autě s podezřelým.

Toto je první smrt osoby z rukou policie v tomto městě poté, co v létě během zatýkání zahynul Afroameričan George Floyd.

Jak policie již dříve informovala, 23letý Idd byl podezřelý z trestného činu a podle svědků byl první, kdo vytáhl zbraň.

Videozáznam ukazuje, jak Idd naráží do policejních aut na čerpací stanici a neposlouchá požadavky policistů, aby vystoupil z auta s rukama vzhůru. Poté tři vozy zablokovaly jeho auto, o pár sekund později na něj policisté zahájili palbu.

V Minneapolisu a dalších velkých amerických městech vypukly v květnu masové protesty proti policejnímu násilí a rasismu kvůli smrti Afroameričana George Floyda. Byly doprovázeny střety s policií a nepokoji. Floyd umřel na udušení v důsledku způsobu zadržení, který zasahující policista použil.

Zdroj: https://sptnkne.ws/ERbpTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31376 )


Vygenerováno za:0.0415 sec,0.0230 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:860,720B