Novinka:Co by takové apokalypse řekl Hitchcock? V Římě z nebe padají mrtví ptáci
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 02 leden 2021 - 17:24:40

Rok 2020 už je sice za námi, ale i na svém konci dokázal zasáhnout lidi špatnými zprávami a chmurnými znameními. Italské hlavní město dokonce „obdaroval“ „deštěm“ mrtvých ptáků.

Stovky mrtvých ptáků padaly z nebe jako jakýsi apokalyptický déšť, který na Silvestra děsil římské občany. Informovala o tom italská média.

Podle zpravodajského portálu Roma Today uživatelé zveřejnili spoustu falešných fotografií na sociálních sítích, ale pravdou je, že velké množství ptáků, hlavně špačků, bylo skutečně nalezeno mrtvých v několika částech města, včetně stanice Termini, Via Nazionale a Via dei Fori Imperiali.

Podle LIPU (Italská liga pro ochranu ptáků) mohla být zlověstná událost způsobena hlasitým ohňostrojem, který ptáky vyděsil.

​ Podle vědců by špačci, kteří jsou společenskými ptáky, mohli vytvořit velké hejno, které by mohlo strávit noc na stromě. Když uslyšeli, jak ohňostroj exploduje, mohli tito opeření tvorové v panice vzlétnout a narazit do sebe, stromů nebo drátů, což mělo za následek toto děsivé úmrtí.


Zdroj: Roma TodayTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31384 )


Vygenerováno za:0.1040 sec,0.0874 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:866,896B