Novinka:Zahraniční speciální služby a pátá kolona Srbska připravují svržení Vučiče
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pátek 08 leden 2021 - 07:42:22

Srbsko zahájilo rozsáhlé vyšetřování zaměstnanců Zvláštní vyšetřovací služby ředitelství kriminální policie, kteří nelegálně odposlouchávali rozhovory srbského prezidenta.

Jak publikaci řekl důstojník státní bezpečnosti Božidar Spasič, v Srbsku došlo k „pokusu o tichý státní převrat“ s cílem podkopat bezpečnostní systém kolem prezidenta, způsobit zmatek a podkopat jeho reputaci, zejména na globální úrovni.

Podle novinářských informací vyšetřování, které je přísně utajeno, nezačalo včera a je prováděno sekcí vnitřní kontroly srbského ministerstva vnitra. V případu jsou zároveň podezřelí zaměstnanci služby zvláštních vyšetřovacích metod Ředitelství kriminální policie, do jejichž působnosti patří mimo jiné provádění operativního odposlechu.

„Za odposlechem prezidentových telefonních hovorů stojí několik vlivných zahraničních speciálních služeb, které se opírají o určité struktury našich služeb, stejně jako o opozici, určité oligarchy a část zločinců,“ komentoval situaci plukovník kontrarozvědky ve výslužbě Luban Karan.

„Všichni se zajímají o to, aby Vučič opustil úřad, aby mohli realizovat své vlastní zájmy.“

Informace, že se vyšetřuje rozsáhlý případ odposlechu srbského prezidenta, potvrdil šéf ministerstva vnitra Alexandr Vulin.

(Na snímku srbský prezident Alexandr Vučić na návštěvě u jednotky srbské armády. Vzhledem k hrozbám vyjádřenými kosovsko albánskými lídry slíbil zvýšení početního stavu srbské armády a modernizaci bojové techniky.)

Janinna
České Národní ListyTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31466 )


Vygenerováno za:0.0400 sec,0.0247 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,960B