Novinka:V Londýně byl kvůli koronaviru vyhlášen výjimečný stav
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Sobota 09 leden 2021 - 05:49:23

Londýnský primátor Sadiq Khan vyhlásil ve městě výjimečný stav kvůli hrozbě přeplnění nemocnic v souvislosti s epidemií koronaviru.

„Každý 30. obyvatel Londýna je nyní nemocný covidem-19. Pokud neprovedeme okamžitá opatření, mohlo by se naše zdravotnictví ‚přehřát‘ a zemře ještě více lidí,“ napsal na Twitteru.

Khan dodal, že „Londýňané i nadále přinášejí obrovské oběti“, ale prosí je, aby zůstali doma a nevycházeli, pokud to není nezbytně nutné.

Vyhlášením stavu nouze nebo „závažné události“ se rozumí událost s vážnými následky, včetně ohrožení lidských životů, vyžadující zvláštní opatření ze strany integrovaného záchranného systému.
Londýnská radnice vydala zvláštní prohlášení.

„Primátor napsal předsedovi vlády dopis, v němž žádá jménem kanceláře primátora a předsedů rad v londýnských čtvrtích o zvýšení finanční podpory pro Londýňany, kteří se musí izolovat a nemohou pracovat, poskytování informací o každodenním očkování, uzavření náboženských institucí a zavedení nošení masek na ulici, a to i ve frontách v supermarketech a na dalších místech, kde se mohou shromažďovat lidé,“ uvádí se v dokumentu.

Den předtím zaznamenala Británie největší počet úmrtí na koronavirus během 24 hodin od 21. dubna - 1162 lidí. Nakaženo bylo 52 618 lidí.

Od tohoto týdne je v Anglii vyhlášen národní lockdown, již třetí v pořadí. Karanténa platí i ve Skotsku.

Zdroj: https://sptnkne.ws/EUJ2Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31476 )


Vygenerováno za:0.0464 sec,0.0241 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,976B