Novinka:Server iDnes.cz lže jako když tiskne
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Sobota 09 leden 2021 - 06:28:36

"Česko si samo nemůže schválit použití vakcíny Sputnik, říká šéfka SÚKL"

Titulek této zprávy je naprosto lživý a navíc zavádějící.

Státní ústav pro kontrolu léčiv - SÚKL může schválit použití vakcíny Sputnik-V v České Republice zcela samostatně, bez jakéhokoli zásahu jakékoli evropské lékové agentury. Zdravotnictví je plně v kompetenci České vlády.

O přístupu všech vakcín proti koronaviru na evropský trh rozhoduje podle Storové pouze Evropská agentura pro léčivé přípravky. Český SÚKL o tom samostatně rozhodovat nemůže.

Toto sdělení nevylučuje, že SÚKL může schválit použití vakcíny Sputnik-V v České Republice.

Poznámka:

zdravotnická i léková politika je plně v kompetenci jednotlivých členských států Evropské unie. Hromadný nákup, který členským zemím EU vnutila předsedkyně Evropské komise paní Ursula von Leyenová je jen další snahou vytvořit z EU superstát, kde by národní orgány pozbyly jakoukoli moc a dozor, v tomto případě nad národní zdravotní politikou. To by bylo pro náš zdravotní systém smrtící.

Navíc byly vybrány jen dvě tři vakcíny z více možných a vybrané jsou pak vnucovány národním státům, což ukazuje na korupční jednání v nejvyšších kruzích EU! Důsledkem je nedostatečné množství vakcín a nízká proočkovanost obyvatelstva.

Do dnešního dne 17 zemí - nečlenů EU a Maďarsko- nakoupilo vakcínu či licenci na její výrobu od ruských výrobců (vakcíny Sputnik V a Kovid VAK). Další dovážejí vakcíny z Číny. "Naši" politici ze zbabělosti a nekompetentnosti sobě vlastní nejsou ochotni a ani schopni vzdorovat tomuto kolonizačnímu tlaku z Bruselu a poslušně nekupují nadiktované.

Nová republika

Zdroj:

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakciny-sukl-irena-storova-sputnik-rozstrel.A210107_203151_domaci_vov

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/vakciny-sukl-irena-storova-sputnik-rozstrel.A210107_203151_domaci_vov
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31481 )


Vygenerováno za:0.0393 sec,0.0222 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,872B