Novinka:Čína je proti plánované návštěvě Tchaj-wanu americké velvyslankyně v OSN
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 10 leden 2021 - 05:08:00

Mluvčí čínské stálé mise při OSN ve čtvrtek uvedl, že Čína je proti plánované návštěvě Tchaj-wanu stálé zástupkyně USA při OSN Kelly Craftové.

Podle zpráv z médií americký ministr zahraničí Mike Pompeo uvedl, že Craftová navštíví Tchaj-wan. Čína s tím rozhodně nesouhlasí, uvedl mluvčí.

Na světě existuje pouze jedna Čína a oblast Tchaj-wanu je neoddělitelnou součástí čínského území. Vláda Čínské lidové republiky je jedinou legitimní vládou zastupující celou Čínu. Spojené státy se k tomu výslovně zavázaly ve třech čínsko-amerických společných komuniké, včetně Společného komuniké o navázání diplomatických styků z roku 1979. Čína je rozhodně proti jakýmkoli formám oficiálních kontaktů mezi Spojenými státy a tchajwanským regionem. Tato pozice je konzistentní a jasná, uvedl mluvčí.

Tchajwanská otázka se týká čínské svrchovanosti a územní celistvosti a zahrnuje klíčové zájmy Číny. Princip jedné Číny je mezinárodním společenstvím široce uznáván a je základní normou mezinárodních vztahů potvrzenou rezolucí Valného shromáždění OSN č. 2758, uvedl mluvčí.

"Spojené státy neuspějí ve svém pokusu poškodit hlavní zájmy Číny politickou manipulací s tchajwanskou otázkou. Rádi bychom připomněli Spojeným státům, že kdo si hraje s ohněm, se popálí. Spojené státy zaplatí za své akce vážnou cenu. Čína důrazně naléhá na USA, aby zastavily svou šílenou provokaci, přestaly vytvářet nové obtíže pro vztahy mezi Čínou a USA a spolupráci obou zemí v OSN a přestaly pokračovat špatnou cestou,“ uvedl mluvčí.Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31487 )


Vygenerováno za:0.0627 sec,0.0422 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:864,448B