Novinka:„Navalnyj je ruský nacionalista“. Český prezident okomentoval situaci kolem opozičního blogera
(Kategorie: Z domova)
Napsal tk
Pondělí 01 únor 2021 - 13:48:48

Dění v Rusku kolem zatčeného aktivisty Alexeje Navalného český prezident Miloš Zeman označil za naprostou šaškárnu. Podle něj není bojovníkem za demokracii, ale ruským nacionalistou. České politiky, kteří vystupují na podporu ruského opozičníka, Zeman v nedělním rozhovoru na rozhlasové stanici Frekvence 1 vyzval k tomu, aby si prostudovali fakta.

„Myslím si, že je to ruský nacionalista, nic proti tomu, ale neměl by předstírat, že patří k těm politikům, kteří jsou proti Putinovu režimu. On je totiž jenom proti Putinovi, a to je zatraceně velký rozdíl. Možná proto, že by chtěl být na jeho místě sám,“ uvedl český prezident na adresu ruského opozičního aktivisty Alexeje Navalného.

Zeman dodal, že si přečetl informace, že Navalnyj podpořil ruskou anexi Krymu, účastnil se řady nacionalistických pochodů a podporoval stalinské deportace, například Čečenců, a proto zpochybnil, že dotyčný je bojovníkem za demokracii.

V rozhovoru byly dále zmíněny reakce českého ministra zahraničí na nelegální protesty v Rusku, které proběhly v neděle 31. ledna. Podle něj Rusko potlačováním opozice a svobody slova porušuje své závazky o dodržování lidských práv a Česko dle ministra Petříčka v Evropské unii bude podporovat uplatnění sankcí vůči konkrétním osobám.

Zeman na to odpověděl, že by se Petříček měl seznámit s informacemi, o nichž prezident mluvil, aby byl kvalifikovaným ministrem.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FjJCTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31781 )


Vygenerováno za:0.1616 sec,0.1431 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:862,272B