Novinka:Slovy expertů WHO po návštěvě laboratoře ve Wuhanu
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 07 únor 2021 - 05:49:22

Podle zpráv ze zahraničních médií 3. února navštívil tým odborníků ze Světové zdravotnické organizace (WHO) Wuhanský virologický institut. Mnoho odborníků uvedlo, že Wuhanská laboratoř je dobře vybavená a důsledně řízená a konspirační teorie o úniku viru ze Wuhanské laboratoře je neopodstatněná.

Při rozhovoru s Peterem Dassackem, členem týmu odborníků WHO a britským zoologem, se reportér CNN zeptal, zda je možné, že byl virus vyroben a unikl ve Wuhanské laboratoři? V tomto ohledu dal Dasak velmi jednoznačnou odpověď: nejsou pro to žádné důkazy.

Kromě toho ruská satelitní síť 4. února také informovala o tom, že laboratoř virologického institutu Wuhan je dobře vybavená a je velmi obtížné si odtud představit únik, řekl Vladimír Dedkov, expert skupiny WHO z Ruska, zástupce ředitele epidemiologie a mikrobiologie pro vědeckou práci Petrohradského výzkumného ústavu.

Zpráva zmínila, že „virová laboratoř Wuhan“ navštívená skupinou odborníků byla laboratoří BSL-4. Podle bezpečnostních specifikací a stupně utěsnění je laboratoř v současnosti biologickou laboratoří s nejvyšší úrovní bezpečnosti v Číně. Již dříve se o laboratoři šířily pověsti o diskreditaci takzvaného „úniku virů“.


Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31859 )


Vygenerováno za:0.0445 sec,0.0259 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:863,672B