Novinka:V Německu se 14 lidí očkovaných proti koronaviru nakazilo britským kmenem
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Pondělí 08 únor 2021 - 03:55:03

V Dolním Sasku na severozápadě Německa se 14 obyvatel domova pro seniory po naočkování vakcínou Pfizer nakazilo britským kmenem koronaviru. Píše o tom Focus s odkazem na prohlášení místních úřadů.

„V domově pro seniory v Belmu došlo k propuknutí nákazy britskou variantou koronaviru B.1.1.7. Mutace byla zjištěna u 14 obyvatel, přestože všichni dostali 25. ledna druhou dávku očkovací látky,“ uvádí se ve zprávě.

Všichni obyvatelé domova pro seniory, stejně jako zaměstnanci s rodinnými příslušníky, byli umístěni do karantény.

Podle slov Burkharda Riepenhoffa, zástupce okresu Osnabrück, byl průběh nemoci u všech nakažených asymptomatický nebo mírný, což podle lékařů může být důsledkem očkování.

Asi 105 milionů lidí na světě bylo infikováno koronavirem, z nich 2,3 milionu zemřelo. Většina nakažených a obětí je v USA, Indii a Brazílii.

FT: Vakcína AstraZeneca špatně chrání před jihoafrickým kmenem koronaviru

Vakcína proti koronaviru, kterou vytvořila anglo-švédská farmaceutická společnost AstraZeneca ve spolupráci s odborníky z Oxfordské univerzity, předvedla nízkou účinnost proti jihoafrické variantě viru, píše Financial Times.

Podle informací FT se během klinických studií v JAR za účasti 2 026 lidí ukázalo, že dvě dávky přípravku nemohou zajistit ochranu očkovaných lidí před mírnými a středně závažnými formami onemocnění způsobeného novou mutací.

Společnost AstraZeneca v komentáři k výsledkům studie uvedla, že vzorek pacientů byl „relativně malý“ a výsledky vědeckého výzkumu dosud nebyly zhodnoceny odborníky. Ve společnosti prohlásili, že vakcína „může chránit před těžkým průběhem nemoci“, zejména pokud je interval mezi injekcemi 8–12 týdnů.

Další mutace koronaviru - kmen 501.V2 - se poprvé objevila v Jižní Africe v říjnu loňského roku. Podle Evropského střediska pro kontrolu a prevenci nemocí (ECDC) je nyní tento druh dominantní formou viru v Jižní Africe. Předběžné studie ukázaly, že tento kmen, stejně jako kmen objevený ve Velké Británii, je nakažlivější, ale dosud neexistují důkazy o tom, že by ovlivňoval závažnost onemocnění.

Jihoafrická republika je na prvním místě v Africe v počtu zjištěných případů koronaviru a počtu úmrtí. Podle nejnovějších údajů WHO bylo v zemi zaznamenáno více než 1,4 milionu případů nákazy a téměř 46 tisíc lidí zemřelo.

Evropská agentura pro léčivé přípravky již dříve doporučila schválení vakcíny proti koronaviru od společnosti AstraZeneca k použití na území Evropské unie.

Zdroj: https://sptnkne.ws/FpPkTato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.31873 )


Vygenerováno za:0.0411 sec,0.0252 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:868,672B