Novinka:Soud Navalného uznal vinným v pomluvě veterána 2. světové války
(Kategorie: Ze světa)
Napsal tk
Neděle 21 únor 2021 - 05:05:15

Soudkyně moskevského městského soudu Jižní Medvědkovo uznala Alexeje Navalného vinným v pomluvě veterána Velké vlastenecké války.

„Navalnyj spáchal zločin podle článku 128.1 Trestního zákoníku RF (pomluva),“ začala soudkyně Vera Akimova své oznámení soudního rozhodnutí. Bylo rozhodnuto, že Navalnyj musí zaplatit pokutu 850 tisíc rublů.

Během procesu Navalnyj opakovaně útočil na účastníky procesu, prohlašoval, že veterána využívají „jako loutku“, jeho vnuka označil za „obchodníka s dědou“, prokurátorku oslovoval slovy „milá, moje“, soudkyně hrozila, že ho nechá vyvést ze soudní síně.

Jeho chování vedlo k tomu, že prokuratura požádala soud, aby materiály vůči blogerovi odeslali Vyšetřovacímu výboru na kontrolu, jestli neobsahují ještě jeden zločin. Rozhodnutí v této otázce se očekává na konci procesu.
Během prvního dnešního zasedání Moskevský městský soud uznal rozhodnutí nahradit podmíněný trest Alexeje Navalného za trest odnětí svobody za právoplatný. Bude muset strávit asi 2,5 roku za mřížemi.

Obhajoba opozičníka se hodlá proti rozhodnutí soudu odvolat.

Osobní přítomnost Navalného při projednávání stížností v kauze urážky na cti nebude vyžadována - trestní řád umožňuje účast na odvolacích řízeních pomocí videa z vězení.

Zdroj: https://sptnkne.ws/Fxtj
Tato novinka je z -Info kuryr
( http://infokuryr.cz/news.php?extend.32038 )


Vygenerováno za:0.0438 sec,0.0284 z toho dotazů.Dotazů v DB:16. Použitá paměť:861,392B